آيت الله طبرسي، نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه ساري و مهندس طاهايي، استاندار مازندران به مناسبت عيد سعيد قربان، پيام مشتركي صادر كردند به گزارش روابط عمومي استانداري، متن كامل اين پيام به شرح زير است:

بسمه تعالي

خدایا به من پسری از صالحان عطا کن * پس بشارت دادیم او را به پسری آماده ي تحمل درد * پس وقتی که  بدانجا رسید که می توانست برای پدر کار کند، (ابراهیم) گفت: پسرم در رویا می بینم که ترا قربانی می کنم، پس بنگر تا تو چه می بینی؟ (پسر) گفت: ای پدر من! بکن آن چه ترا می فرمایند که سرانجام اگر خدا بخواهد مرا از بردباران خواهی یافت * و چون هردو تسلیم (اراده الهی) شدند، (پدر پسر را) دمر، به پیشانی بر زمین خوابانید * اورا ندا داديم كه (‌‌‌‌ اي ابراهيم!* آن رويا را تحقق بخشيدي (( و آماده قرباني فرزند شدي )) ما اين گونه نيكوكاران را پاداش مي دهيم* به يقين اين همان امتحان آشكار است* ما قرباني عظيمي را فداي او كرديم* ما نام او را در امت هاي بعد باقي نهاديم* سلام بر ابراهيم!.

                                                    قرآن کریم، ((سوره الصافات))، آیه  100تا109

عيد قربان روز شکوفایی ایمان، یقین و دل سپردن به رضایت محبوب است

عيد قربان، اوج عبوديت و كمال بندگي عبد صالح در برابر اراده ي پروردگار قادر متعال، باشكوه ترين شكل تجلي سرسپردگي انسان به عظمت حق، یادآور اخلاص حضرت ابراهیم ( عليه السلام ) در برابر پروردگار خویش، روز رهایی از تعلقات غیرالهي و روز قربانی کردن دلبستگی های دنیایی، شکوفایی ایمان، یقین و دل سپردن به رضایت محبوب است.

 عید قربان پیامی از سوی خالق متعال است که بر اساس آن انسان با دل بریدن از دنیا و دل سپردن به فرمان حضرت دوست، می تواند به عالی ترین درجات که همان قرب الهی ست دست یابد.

عالی ترین شور در یک انسان ایمان است وحج بلندای بیکران ایمان انسان به خالق یکتاست و اهدای قربانی به آستان دوست، محو کامل خود مداری و خود خواهی  وصحنه تلاش مداری، کمال و عدالت جویی است و تبلور روح خدا در هيات پر شكوه انسان.

در این روز حج گزار، اسماعیل وجود خود را به قربان گاه می برد تا سبکبال شده و از اسارت نفس به سوی شکوفايی ایمان ویقین پر گشاید.

... و عرفه شناخت است.معرفت راستين نفس خود است براي معرفت راستين حق تعالي و قطع تعلق از هرچه غير خد است. عرفه روزي است كه خداوند سبحان بندگان خود را به اطاعت و عبادت خويش فرا مي خواند و خوان كرم و احسان خود را به روي آنان مي گشايد.

عرفه روز حسين و حسيني شدن  و روز شكستن بت هاي درون است و عيد قربان روز اوج اظهار بندگي  ابراهيمي در بارگاه حق است. عرفه روز بازگشت است، بازگشت به آغوش مهربان خدا ، عرفه روزي است كه نااميدي از درگاه خداوند رخت برمي بندد تا عيد قربان بسان بخشايشي فرود آيد.

...و قربان عيد وصل است، عيد شادماني معرفت و عرضه داشت وجود خود در حضرت دوست. عيد خودشناسي و خداشناسي و سرور افلاكيان بر تجلي توحيد در ذات رب جل و جلاله....

اين جانبان ضمن تبريك خجسته عيد قربان به محضر ولي عصر " عج الله تعالي فرجه الشريف "، مقام معظم رهبري " مد ظله العالي "، ملت مسلمان ايران به ويژه مردم مومن مازندران، رجا واثق داريم که مردم دین دار به خصوص جوانان پاک سرشت استان، همچون سالهای گذشته مراسم ویژه این روز و دعاي عرفه ابا عبدالله الحسين را با شکوه و جلال شایسته و مثال زدني برگزار خواهند کرد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما