هنوز از همه ظرفیت این بندر برای سرمایه گذاری محصولات تولیدی و صنعتی كه جنبه صادرات داشته باشند، استفاده نشده است فرزانه خبر داد:
پنج هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری دولتی و خصوصی در بندر اميرآباد

معاون برنامه ریزی استاندار مازندران گفت: اگر به توسعه بندر امیر آباد توجه خاص شود در آینده رونق اقتصادی مطلوبی در استان ایجاد خواهد شد.
به گزارش روابط عمومي استانداري، ولي الله فرزانه، معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران در جلسه كارگروه توليدي و اقتصادی استان به وجود ظرفیت های سرمایه گذاری استان مازندران به ویژه در بندر امیر آباد اشاره كرد و بيان داشت: با توجه به مشكل بیكاری، سرمایه گذاری های جدید در بندر امیر آباد می تواند موجب افزايش محسوس نرخ اشتغال گردد.
فرزانه با بيان اينكه هم اكنون حدود پنج هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری دولتی و بخش خصوصی در این بندر صورت گرفته است، اذعان داشت: هنوز از همه ظرفیت این بندر برای سرمایه گذاری محصولات تولیدی و صنعتی كه جنبه صادرات داشته باشند، استفاده نشده است.
معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به اراضی كشاورزی بلا استفاده در حاشیه شهرهای استان، تصريح كرد : در حالی كه كشور با تحریم اقتصادی دشمنان مواجه است و باید تولید محصولات كشاورزی در استان افزایش یابد ، شاهد بلا استفاده ماندن زمین های زراعی و باغی هستیم.
فرزانه به ارزش زمین های كشاورزی كه در حال تغییر كاربری است ، اشاره كرد و خاطر نشان ساخت: می توان زمین های حاشیه شهرها را به تولید محصولات كشاورزی كه به كار كمتری نیاز دارد نظیر كشت علوفه ، دانه های روغنی و صیفی اختصاص داد .

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما