مشاور رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: شهید ˈحسن تهرانی مقدمˈ با فعالیت‌های خود پشتوانه‌ای برای نظام مقدس جمهوری اسلامی و خاری در چشمان دشمنان بود.

ˈمرتضی قربانی ˈ روز سه شنبه در مراسم بزرگداشت شهید حسن تهرانی مقدم و شهدای غدیر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری با اشاره به جایگاه و شخصیت سردار شهید تهرانی مقدم اظهار داشت : تلاش شبانه روزی این شهید بزرگوار در جهاد خودکفایی سپاه و پیشرفت های زیادی که در حوزه فناوری نظامی و دفاعی انجام داد ، ایشان را به پدر موشکی ایران تبدیل کرد.

وی افزود: سردار سرلشکر پاسدار حسن تهرانی مقدم از فرماندهان دوران جنگ ایران و عراق و فرمانده جهاد خودکفایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که بر اثر انفجار در پادگان امیرالمومنین (ع) در شهرستان ملارد به همراه جمعی دیگر از پرسنل به درجه رفیع شهادت نائل شد.

وی بیان داشت: شهید تهرانی مقدم تا روز آخر به عنوان مسوول سازمان جهاد خود‌کفایی سپاه در ایجاد یک توان علمی و دانشی پایه و زیر‌بنایی مشغول کار‌های علمی و تحقیقاتی بود تا به درجه شهادت نایل شد.

قربانی خاطرنشان کرد: در تمام مقاطعی که با شهید تهرانی مقدم بودم، اخلاق و خصوصیات شهید تغییر نکرد و با یک جوان در مسجد همان رفتار ی را داشت که با من و محسن رضایی رفتار می‌کرد.

قربانی در ادامه گفت: امروز اقتدار موشکی و تکنولوژی کشور ما مرهون تلاش های سه دهه این عزیر و یارانش است اقتداری که دشمنان منطقه ای و بین المللی را دچار بهت و وحشت کرده است.

 استاندار مازندران نیز در این مراسم، اظهار داشت:‌ روزگاری فکر می‌کردیم که چمران تنها است.

سید علی‌اکبر طاهایی ادامه داد: اما امروز می‌بینیم نسل چمران‌ها در دانشگاه‌های ما طلوع می‌کند و حماسه علی‌محمدی‌ها و شهریاری‌ها را می‌سازد و این راه همچنان پررهرو است.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما