مدیرکل حفاظت از محیط زیست مازندران بیان اینکه از 15 آبان امسال شکار پرندگان آغاز می‌شود، تصریح کرد: پروانه پرندگان آبزی و خشکزی جداست و باید برای هر نوع شکار پروانه جدا داشت.

هرمز محمودی راد ظهر امروز در کارگاه آموزشی برون‌سپاری صدور پروانه شکار و دفترچه ویژه شکار و صید که به میزبانی اداره کل پست استان مازندران برگزار شد، بیان داشت: هدف از برگزاری این همایش مشترک، صرفه‌جویی در هزینه رفت و آمد شکارچیان و کاهش مسایل و مخاطرات زیست محیطی است.

وی با بیان اینکه پست در ایران قدمت دیرینه دارد، ادامه داد: پست با عنوان چاپار از فرقه اسماعیلیه در ایران شکل گرفت و با توجه به دنیای اتوماسیون امروزی هنوز جایگاه خود را در بین مردم از دست نداده است.

محمودی‌راد گفت: از جمله خدمات پست این است که میزان رفت و آمد شهروندان را کم و با کم  شدن تردد مصرف سوخت فسیلی نیز کاهش می‌یابد و آلودگی هوا نیز کم می‌شود.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست مازندران افزود: در گذشته برای صدور پروانه شکار در روزهای اول ازدحام جمعیت زیاد بود و کارها به کندی صورت می‌گرفت اما با کمک پست این روند سریع‌تر و هم  برای اداره محیط زیست و متقاضی هزینه‌ای ندارد و از طریق پست پروانه‌ها به درب منزل شکارچی فرستاده می‌شود.

وی با بیان اینکه از 15 آبان امسال شکار پرندگان آغاز می‌شود، تصریح کرد: پروانه پرندگان آبزی و خشکزی جداست و باید برای هر نوع شکار پروانه جدا داشت.

محمودی‌راد به برون‌سپاری اشاره کرد و گفت: در آینده خشکه‌داران، سمسکنده، دشت ناز، سایت ببر و بخشی از گلستانک را برون‌سپاری می‌کنیم.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست مازندران با بیان اینکه این قرارداد با پست نقطه عطفی در تاریخ محیط زیست استان است، خاطرنشان کرد: خدمات کوتاه می‌شود و از نظر محیط زیست به نفع جامعه است و با توجه به اینکه دولت دوران تحول را طی می‌کند باید در مسائل سوخت صرفه‌جویی کنیم.

محمودی‌راد گفت: همکاری محیط زیست با اداره پست سبب می‌شود که شکارچی که در روستا یا دهستان و بخش زندگی می‌کند با کمترین زمان و هزینه انجام شود.

وی با بیان اینکه مازندران ظرفیت بالایی دارد، تاکید کرد: نظارت و کنترل ما باید همراه با بهره‌برداری باشد و پناهگاه سمسکنده و دشت‌ناز را به بخش خصوصی واگذار می‌کنیم تا از این مکان‌ها علاوه بر محافظت بهره‌برداری هم شود.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما