جمعی از نمایندگان گروه ها و فعالان سیاسی اصلاح طلب استان مازندران روز سه شنبه با آیت الله هاشمی رفسنجانی دیدار کردند. به گزارش  روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از فعالان سیاسی و اجتماعی استان مازندران، یکی از ضروری‌ترین نیازهای کشور را قانون و قانون‌گرایی دانست و با بیان اینکه «بعضا به سند چشم‌انداز، سیاست‌های کلی مورد تایید رهبری، برنامه توسعه و حتی قانون اساسی بی‌اعتنایی می‌شود»، گفت: عدم التزام به قانون یا برخورد گزینشی و سلیقه‌ای با قانون موجب هرج و مرج، انحراف و خودمحوری می‌شود.

وي امیدواری و دوری از یاس را نیاز اساسی حال حاضر کشور خواند و با بیان اینکه «مردم و مسوولان تاکنون امتحان‌های دشواری را پشت سر گذاشته‌اند»، گفت: خوشبختانه مردم و بسیاری از دلسوزان که دلشان برای انقلاب و نظام اسلامی می‌تپد به اشتباهات پی‌برده‌اند و همین امر می‌تواند مسیر بازگشت از خطا را هموار و اصلاح اشتباهات را تسهیل کند.

هاشمی رفسنجانی با تاکید بر اینکه «باید مردم را امیدوار به آینده‌ای بهتر و در صحنه‌ها حفظ کنیم»، تصریح کرد: راهکارهای خود را برای رفع مشکلات کشور همواره بیان داشته‌ام. رقابت صحیح و قانونی طیف‌های وفادار به نظام و قانون اساسی، اصل اساسی پویایی سیاسی جامعه است. خط‌کشی‌های سیاسی و تفاوت دیدگاه‌ها و سلیقه‌ها نباید به جدال، حذف و طرد دلسوزان نظام منجر شود و همه باید با احترام به قانون و ایجاد شرایط عادلانه و برابر برای رقابت گروه‌های سیاسی وفادار به نظام به نتیجه انتخاب مردم که ولی‌نعمت نظام اسلامی هستند، احترام بگذارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ، خودخواهی و خودحق‌بینی را آفت حکومت و نظام سیاسی دانست و گفت: با وجود دشمنان کینه‌ورز خارجی، نباید با دست و افکار خودمان کشور را دچار مشکلات مضاعف کنیم. متاسفانه در برخی مقاطع و موارد، انقلاب‌نکرده‌ها از انقلابیون و ضدروحانی‌ها از روحانیت انتقام می‌گیرند.

 در ابتدای این دیدار آقایان احمدی فولادی از انجمن اسلامی معلمان استان ، دریابیگی از خانه کارگر، شکوهی استاد دانشگاه و حجج اسلام زراعتی جویباری و رجایی دیدگاه‌های خود در خصوص وضعیت سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی استان مازندران را بیان و با اظهار نگرانی از وضعیت اقتصادی و فرهنگی کشور خواستار توجه بیشتر مسئولان نظام برای برون‌رفت از معضلات حاد کشور شدند.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما