مدیرکل پدافند غیرعامل مازندران از تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل در این استان خبر داد.

عیسی قاسمی طوسی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: با توجه به سازماندهی که جدیدا به استانداری‌های سراسر کشور ابلاغ شد ادارات کل پدافند غیرعامل در سطوح استان‌ها شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه این ستاد در تمام وزارتخانه‌ها پیش‌بینی شده است، یادآور شد:  این ستاد به ویژه در 10 وزارتخانه کلیدی به صورت اداره کل راه‌اندازی شده است.

طوسی با اشاره به اینکه در سطح استان نیز این ستاد در سطوح کارشناسی تعریف شده است، افزود: به دلیل اینکه این اداره کل جدیدا شروع به کار کرده است در تلاش هستیم با رایزنی‌ها از طریق پدافند غیرعامل کشور، 10 وزارتخانه مربوطه را در مازندران راه‌اندازی کنیم.

وی با اعلام اینکه در برخی وزارتخانه‌ها ادارات کل پدافند غیرعامل شکل گرفته است، بیان کرد: در آموزش و پرورش، وزارت نیرو و وزارت ارتباطات و برخی دیگر از وزارتخانه‌های کلیدی این مجموعه شکل گرفته است.

طوسی یادآور شد: در این دستگاه‌ها در سطوح ادارات کل استان‌ها در سطح کارشناس که با مدیرکل پدافند در استانداری تعامل نزدیکی دارند همکاری‌ها صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه 11 گروه در حوزه‌های مختلف پدافندغیرعامل در مازندران فعال است، تصریح کرد: پدافند غیرعامل گستره وسیعی دارد و به این دلیل بسیار حساس است.

مدیرکل پدافند غیرعامل مازندران با اشاره به اینکه باید در ابتدا تهدیدات را در استان شناسایی کنیم بعد دنبال راهکار باشیم، گفت: در راستای همین هدف به دنبال طرح جامع پدافند غیرعامل در استان مازندران هستیم.

وی با اعلام اینکه کارهای اولیه تدوین این طرح انجام شده است، یادآور شد: برای نهایی کردن این امر نیاز است تا همه دستگاه‌ها همکاری لازم را داشته باشند.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما