از اين پس تاييد اسناد تجاري بدون مراجعه به وزارت خارجه در دفتر نمايندگي انجام خواهد شد

هفدمين دفتر نمايندگي وزارت امور خارجه در ساري رسما آغاز به كار كرد.

به گزارش روابط عمومي استانداري، حسن قشقاوی، معاون كنسولي، امور مجلس و ايرانيان خارج از كشور وزارت خارجه در جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان، فلسفه تاسیس دفتر نمايندگي وزارت امور خارجه در استان را بین المللی کردن مازندران اعلام داشت و گفت: برای اینکه استان بین المللی باشد و مراودات مناسب و مطلوب بین کشورها صورت گیرد راه اندازی دفتر وزارت امور خارجه نقشی اثرگذار در منطقه دارد.

قشقاوي با بيان اين كه يكي از راه هاي تقويت گردش گري و بازرگاني صدور ويزاست، عنوان كرد: دفتر نمايندگي مي تواند با صدور ويزاي فرودگاهي براي مدعوين مسايل اين بخش را تسهيل كند.

وي با اعلام اين كه اختيارات لازم را به مسوول دفتر نمايندگي در ساري براي انجام كامل امور تفويض مي كنم، اظهار داشت: از اين پس تاييد اسناد تجاري بدون مراجعه به وزارت خارجه در دفتر نمايندگي انجام خواهد شد.

قشقاوي تقويت گردش گري و سرمايه گذاري و دعوت از سفراي خارجي براي بازديد توان مندي هاي ساري را از ديگر اهداف تاسيس دفتر نمايندگي وزارت خارجه در مازندران دانست و ابراز نمود: با توجه به سياست تمركز زدايي دولت به دفتر اين امكان داده مي شود تا خدمات كنسولي را در مازندران كاملا نمايندگي كند.

وی عقد خواهرخواندگی بين ساري و ديگرشهرهای جهان را در جهت توسعه روابط تجاري بسيار موثر خواند و خواستار برگزاري همايشي  مازندرانی های مقیم خارج از کشور به منظور شناسايي استعدادها و ظرفيت هاي اقتصادي، تجاري و توسعه مناسبات في مابين شد.

معاون وزير خارجه با تاکید بر تشکیل شورای روابط خارجی در استان به ریاست استاندار مازندران، گفت: از طریق این شورا می توانیم مازندرانیهای اقصی نقاط جهان را دعوت تا از پتانسیل های علمی، فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و اقتصادی آنان بهره گيري نماييم.

گفتني ست در اين روز دفتر نمايندگي وزارت خارجه در ساري افتتاح و جواد عيسي نيا به عنوان مسوول اين دفتر معرفي شد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما