محمد جواد مرادي  درمراسم پیشواز محرم که در حسینیه ارشاد ساری برگزار شد گفت:باید اهداف سالار شهیدان را با رهبری داهیانه مقام ولایت متحقق سازیم. این مجلس با شكوه که با همت هيئت بسيجيان رهروان ولايت روستاي كياپي از توابع شهرستان ساري و با شركت محمد جواد مرادي، عضو شورای مشورتی استاندار ، در حسينيه ي ارشاد ساري در استقبال از ماه محرم و عزاي حسيني برگزار گرديد. 

 در اين مراسم محمدجواد مرادي، عضو شورای مشورتی استاندار پس از قرائت كلام ا... مجيد در سخنراني خود را با ذكر حديثي از امام حسين(ع) آغاز نمود و گفت: امام حسين(ع) در سخنان خود علت قيام خود را بيان نموده، آنجا كه مي فرمايد: من براي احياي سنت هاي اسلامي قيام كردم و همان راهي كه پدرم علي(ع) و جدم رسول ا... رفته اند مي روم.

محمدجواد مرادي با اشاره به پيوند ناگسستني هجرت پيامبر اسلام و قيام اباعبدا... خاطر نشان ساخت: خاطره هجرت پيامبر(ص) و قيام سيدالشهداء كه پيوند ناگسستني باهم دارند رنگ و بوي خاصي به عزاداري هاي ما مي دهند. مكه كه محيط ترور و وحشت و محيط انزوا و محيط سيطره زر و زور بود، با ظهور پيامبر اسلام به محيط يكتا پرستي و امن و آرامش مبدل گرديد. نيز هجرت امام حسين(ع) از مدينه به مكه و سپس به سرزمين عراق، در راستاي اهداف هجرت پيامبر(ص) و تكميل كننده هجرت رسول خدا بود، و فصل ديگري در زندگي و رسالت پيامبر خدا بود.

فرزند سردار شهيدحسینعلی مرادي در بيان علت ماندگاري قيام امام حسين(ع) گفت: چرا مراسم بزرگداشت شهادت سيدالشهداء و ياران باوفايش ماندگار و باشكوه است؟ و چرا امروز كه از حزب اموي خبري نيست، امام حسين(ع) و يارانش رنگ ابديت به گرفته اند؟ جواب اين سئوالات را بايد در قلوب مردم جستجو نمود. گرچه دشمنان خواستند كه نشانه و سنگ قبر آن امام مظلوم را نابود كنند، غافل از اينكه سنگ قبر اباعبدا... قلب محبان آن حضرت مي باشد. عاشورا جنگ بين دو گروه سياسي نبود. اين جنگ نتيجه كينه توزي عادي دو گروه نيست. بلكه عاشورا برگرفته از تخاصم دو مكتب عقيدتي است. مبارزه ي امام حسين(ع) مبارزه بزرگ مردان صلح طلب است.

وي با ذكر حديث " كل ارض كربلا و كل يوم عاشورا" از امام صادق(ع) ادامه داد: ما تكرار موضوعيت كربلا را در 8 سال دفاع مقدس ملت غيور ايران اسلامي داشتيم، و موضوعيت روز عاشورا هم در عمليات هاي دفاع مقدس نمايان بود.

محمدجواد مرادی در بيان پيام عاشورا و نسبتش با زمان كنوني خاطرنشان ساخت: عاشورا براي ما پيام دارد، و در اين شرايط مقابله هاي فرهنگي و تهاجم فرهنگي، در شرايطي كه بشريت امروز، با ايجاد بت هاي مختلف سياسي اجتماعي، مانند جاه طلبي و شهوت پرستي، از اهداف انساني خود دور شده است، پيام امام حسين (ع) و عمل به آن نجات بخش و رهگشا است. پيام آن بزرگوار، پيام آزادي و آزادگي و حق طلبي مي باشد.

  عضو شورای مشورتی استانداردر پایان سخنان خود گفت: ما بايد با پيروي از حضرت امام (ره) و اطاعت از رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه اي، به وظيفه ديني و اسلامي خود عمل نمائيم. ما بايد با توجه به تحولات و انقلابی كه در منطقه بوجود آمد، با پيروي از ولايت فقيه به وظايف خود عمل كنيم. 

این مراسم با مداحی و نوحه سرایی ذاکرین اهل بیت، کربلایی اسلام میرزایی ،مجتبی اسدی و مجتبی رجبی به پایان رسید.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما