قطار پرشتاب توسعه استان در حركت است/بانك ايده در مازندران تشكيل شود/لزوم توجه به هيات هاي مذهبي به گزارش روابط عمومي استانداري، نخستين نشست هم انديشي سيد علي اكبر طاهايي، استاندار مازندران با مديران رسانه هاي مجازي استان در استانداري مازندران برگزار شد.
در اين نشست كه بيش از 3 ساعت و نيم به طول انجاميد، مديران هر يك از پايگاه هاي خبري تحليلي استان به بيان نقطه نظرات خود در راستاي رشد و توسعه استان پرداخته و خواستار تداوم برپايي اين قبيل نشست ها شدند.
ايرج نياز آذري، مدير سايت سلام مازندران نخستين كسي بود كه در اين نشست صميمي به ايراد سخن پرداخت و گفت: نشست بسيار خوبي ست ولي اگر دستور كار از قبل تعريف مي شد و در اختيار رسانه ها قرار مي گرفت، آنها نيز با آمادگي بيشتري شركت مي كردند. كه استاندار مازندران گفت: اين نشست را گامي در آغاز تلقي كنيد و از رسانه ها خواست كه پيشنهادهاي خود را براي دستور كار جلسه بعدي به روابط عمومي استانداري ارسال كنند.
خواسته ديگر نياز آذري از طاهايي اين بود كه به افزايش توليد براي صادرات به كشورهاي حاشيه درياي مازندران به عنوان يك الويت و محور نگاه شود.
عباس مهدوي، مدير سايت گردشگر آنلاين با بيان اينكه رشد اقتصادي در گرو رشد گردشگري قرار دارد، گفت: در بحث گردشگر خارجي و ارزآوري، غيرحرفه اي عمل مي كنيم لذا باتوجه به دغدغه مقامات ارشد استان در اين زمينه ، جاي كار فراوان است و بايست زيرساخت ها فراهم گردد.
وي خواستار معرفي كامل مازندران و قابليت هاي آن به ساير كشورها شد و افزود: در بخش معرفي بين المللي استان بايد يك اتفاق بيفتد و بسته هاي گردشگري كاملي تهيه شده و مازندران را آنگونه كه شايسته است معرفي كرد.

قطار پرشتاب توسعه استان در حركت است
سيدعلي سليلي، مدير سايت رزمندگان شمال نيز در اين نشست خطاب به همكاران خود گفت: در راه توسعه استان قطار پرشتابي در حال حركت است لذابايد اين پيچ تاريخي را باهم پشت سر بگذاريم. نگاه ها را منصفانه تر كنيم و موقعيت شناسي را رعايت كنيم.
وي ادامه داد: تمام هم و غم ما اعتلاي نظام است حال كه اين عزت را بدست آورديم با هم افزايي مي توان مشكلات را باقدرت پشت سرگذاشت و مازندران را با اين عقبه خوش نامش به مقصد رساند.
صادقي مدير سايت مازند نومه بر استفاده از سرمايه گذاران بومي در استان تاكيد داشت و عنوان كرد، در حالي كه خيلي از مديران استان رسانه هاي مجازي را به رسميت نمي شناسند، برگزاري اين نشست نگاه خوبي است.

بانك ايده در مازندران تشكيل شود
وي پيشنهاد تاسيس بانك ايده در مازندران را داد كه مورد استقبال استاندار مازندران قرار گرفت و از او خواست كه طرح كامل را جهت بررسي به استانداري ارائه دهد.
علي صادقي در خصوص پيشنهاد خود گفت: با اجراي اين طرح بخشي از مشكلات استان با مشاركت دانشجويان، نخبگان، صاحب نظران و حتي خانواده ها حل مي شود .
صادقي استفاده از نيروهاي خوش فكر، ايجاد شبكه هاي ارتباطي هم انديشي و همراه كردن خانوادها و استفاده از فكر آنها براي حل مشكلات را از فوايد اين طرح دانست.
محمدعلي روشن، مدير سايت صنايع نيوز نيز با ابراز تشكر از برگزاري اين نشست، بيان كرد: در بحث صنعت مازندران مديران با پيگيري ها و اقدامات قابل توجهي كه دارند به علت عدم توجه به بخش صنعت در گذشته، با مشكلاتي مواجه هستند كه بايد آسيب شناسي صنعتي صورت بگيرد.
وي هم چنين از استاندار مازندران خواست به مديران استان تاكيد كند، نگاهشان را نسبت پايگاه هاي خبري تغيير دهند.
عادل روحي، مدير سايت اصلاح نيوز اعلام كرد: امروز برقراري ارتباط بين الملي سازنده و تعامل راهگشا در جوامع به عنوان يكي از راه هاي توسعه اقتصادي و فرهنگي شناخته مي شود.
رضا بحرگرد، مدير سايت روبه شادي گفت: تغييركاربري اراضي در مازندران مسئله مهمي است كه بايد مورد توجه قرار گيرد چرا كه يكي از عوامل مهم سيل در غرب و شرق استان تغيير كاربري اراضي و عدم رعايت حريم روخانه ها بوده است.
وي كه مسئوليت هيات ورزش هاي بومي و محلي را برعهده دارد از كسب رتبه اول بانوان مازندران در ورزش هاي بومي محلي در بين بيش از 27 استان كشور پس از حدود 23 سال خبر داد.
بحرگرد پيشنهاد داد كه طي فراخواني نام طرح سالم سازي دريا عوض شود و ادامه داد: نگاه استان به درياي مازندران فصلي نباشد تا در زمستان هم جذب گردشگر داشته باشيم.
راحله حاجيان، مدير سايت خط سوم تنها بانوي مدير پايگاه خبري استان بود كه در جلسه حضور داشت. وي با اشاره به شعار سال از سوي مقام معظم رهبري، اذعان داشت: دولت مصوبه اي در مورد برنج كشور ابلاغ كرد با محوريت مازندران مبني بر ممنوعيت ورود برنج خارجي كه استاندار محترم نيز در گذشته اين ممنوعيت را تا آبان ماه اعلام كرد بود. وي افزود: در حال حاضر برنج هاي خارجي در اندازه هاي يك كيلو به بالا و مركبات خارجي با بسته هاي شكيل در بازار مشاهده مي شود و اين به ضرر كشاورزان استان لذا جهت حمايت از توليدات داخلي نظارت ها استمرار پيدا كند.

لزوم توجه به هيات هاي مذهبي
محمد قلي نژاد، مدير سايت شمال امروز با اشاره به نزديك شدن ايام محرم خواستار كمك به هيات هاي مذهبي استان شد و اظهار داشت: هيات هاي مذهبي عاشقانه و بدون هيچ چشم داشتي كار مي كنند ولي متاسفانه آنطور كه بايد از آنها حمايت نمي شود و در اين سرما چادرها را در خيابان ها برپا مي كنند.
عدم اطلاع رساني به موقع عملكرد مديران و عدم بروز بودن سايت برخي از دستگاه هاي اجرايي استان، نكته ديگري بود كه قلي نژاد بدان اشاره كرد و يادآور شد: ما آمادگي داريم در خصوص توسعه استان همكاري داشته باشيم به شرطي كه اطلاع رساني از عملكردها سريعتر انجام شود.
محمد محبوب، مدير سايت نظرنگار نيز در اين نشست خواستارتعيين محورهاي توسعه استان شد.
عبدالله سعيدي كياسري، به وضعيت اشتغال استان اشاره كرد و گفت: در حال حاضر سازمان نظام مهندسي استان حدود 18 هزار عضو دارد كه 6 هزار نفر پروانه دارند و فعاليت مي كنند و مابقي بيكار هستند . وي به موضوع صادرات خدمات فني و مهندسي پرداخت و افزود: صادرات فقط محدود به مركبات، نفت، كيوي و .. نيست بلكه بايد صادرات خدمات فني مهندسي را جدي گرفت چراكه بخش عمده آمار ايجاد اشتغال استان كه اعلام شد مربوط به راه و شهرسازي و شاغلين در طرح مسكن مهر است و بايد توجه داشت كه با پايان اين طرح به خيل بيكاران استان افزوده خواهد شد.
موسي علي اكبري، مدير سايت شمالنا، از عدم استقبال از زبان مازندراني انتقاد كرد و گفت: چه اشكالي دارد كه مسئولان در جلسات مختلف و حضور در صدا و سيما به زبان مازندراني صبحت كند؟
وي به وجود متخصصان طراح سايت در استان اشاره كرد و افزود: باوجود طراح متخصص در استان، برخي از دستگاه هاي اجرايي استان طراحي سايت خود را با مبلغي خيلي بيشتر به طراحان در تهران مي دهند.
حسين علي زاده، مدير سايت ماز نيوز از عدم پاسخگويي برخي مديران استان انتقاد داشت و بيان كرد: حرف و عمل برخي از مديران يكي نيست و حرف ها در حد شعار باقي مي ماند.
سيدحسين سيدي ركني، مدير سايت سخن نيوز از رسانه ها خواست نگاه تحليلي و كارشناسي به امور داشته باشند. وي هزينه هاي عمل جراحي در بيمارستان ها را بسيار سنگين دانست و خواستار بازرسي و نظارت بيشتر در اين زمينه شد.
ركني به تاثير سموم شيميايي بر روي محصولات كشاورزي اشاره كرد و گفت: سموم غيراستاندارد در باغات و مزارع كشاورزي استفاده مي شود كه علاوه بر عوارض جانبي روي كيفيت محصول تاثير بسزايي دارد.
عليرضا سعيدي، مدير سايت شمال آرت كه از جامعه هنرمندان استان است، آخرين نفري بود كه در اين نشست به اظهار نظر پرداخت و عنوان كرد: ساري به عنوان مركز استان يك مركز فرهنگي تربيتي كه مختص دانش آموزان باشد، ندارد. وي ادامه داد: در گذشته يك مركز در خيابان اميرمازندراني داشت كه در زمان مدير كل آموزش و پرورش سابق با تغيير كاربري به درمانگاه فرهنگيان اختصاص يافت و مقرر بود كه به مدت 2 سال باشد كه اكنون حدود 6 سال است فعاليت دارد لذا باتوجه به اينكه ساري از لحاظ مراكز درماني مشكل ندارد، موضوع مورد پيگيري قرار گيرد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما