نماینده ولی فقیه در مازندران از مسئولان استان خواست تا در جهت رفع مشکل سیلزدگان غرب و شرق استان اقدام عاجل صورت دهند.

آیت الله نورالله طبرسی در خطبه های امروز نماز جمعه ساری اظهار داشت: مسئولان استانی باید نیاز مردم اعم از وسایل اطعام و مایحتاج برای عاشورا در تمامی شهرستانهای مازندران فراهم کنند تا مردم در مضیقه نباشند.

وی افزود: ماه محرم ماه اندیشه ها و انگیزه ها بوده که خطبا و مداحان دراین راستا اهتمام کنندن بر آن است.

طبرسی با اشاره به اینکه سیل نوشهر و چالوس تاسف بار است گفت: مسئولان در راستای حل مشکلات مردم اهتمام کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تسلیت و تعزیت به مناسبت ایام شهادت سالار شهیدان و پیروان امام به شیعیان گفت:  امیدواریم نام در دفتر شهادت امام حسین (ع) ثبت و درج شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به در پیش بودن هفته امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: شاهدد و جریا ن موازی معروف در مقابل منکر در کربلا بودیم.

طبرسی با بیان اینکه قیام امام حسین در راستای برداشتن منکرات بود افزود: قیام امام حسین (ع) به ارزشهای ریشه ای برمی گردد.

وی افزود: مهمترین دلیل قیام امام حسین (ع) به مساله رهبری برمی گردد که قصد داشتند که ماهیت رهبری را به مردم معرفی کنند.

امام جمعه ساری تصریح کرد: به برکت قیام سالار شهیدان و امام راحل مشکل رهبری نداریم و در صورتی که در جامعه همه افراد خود را مکلف به امر به معروف و نهی از منکر بدانند مشکلی در جامعه اسلامی نخواهیم داشت.

طبرسی ادامه داد: باید امر به معروف در جامعه اسلامی احیا شود و به درستی امربه معروف و نهی از منکر در جامعه صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه جوانان بازوان نیرومند انقلاب اسلامی محسوب می شوند افزود: جوانان عامل بیداری اسلامی به شمارمی روند و تحول را در منطقه به وجود آورده اند.


نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر انجام عزاداری شرعی امام حسین (ع) شوند گفت: باید خرافات فات کناربگزاریم و عزاداری خداپسندانه ای در این ایام داشته باشیم.

طبرسی اظهارداشت: متاسفانه برخی از بانوان درایام عاشورا با آرایش عاشورایی داشته باشند که این امرعملی است که چند سالی مرسوم شده و انحراف و بدترین منکر محسوب می شود.

وی با بیان اینکه عزاداری های روز عاشورا متمرکز شود گفت: عزاداری به صورت پراکنده برگزار می شود که باید در تمامی شهرهای مازندران متمرکز شود.

طبرسی در خصوص قمه زنی در ایام عاشورا اظهار داشت: این امرنباید در ایام عاشورا صورت گیرد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما