همانگونه كه مقام معظم رهبري بارها تاكيد فرمودند، فرهنگ مصرف در ميان مردم كشورمان بايد به عنوان يك اصل اساسي مورد توجه قرار گيرد. استاندار مازندران گفت: در صورتي كه سطح فرهنگ عمومي در جامعه افزايش يابد، برخورد با بسياري از مشكلات اقتصادي و اجتماعي آسان تر خواهد شد.
به گزارش روابط عمومي استانداري، سيد علي اكبر طاهايي، استاندار مازندران در نشست فرمانداران و مديران ستادي استانداري با اشاره به اهميت موضوع فرهنگ در جامعه، از فرمانداران خواست تا مباحث مربوط به فرهنگ عمومي را با جديت بيشتري در شهرستان ها دنبال كنند.
وي افزود: شوراي هماهنگي مواد مخدر و انجمن كتابخانه هاي عمومي در شهرستان ها بسيار مهم و تاثيرگذار است و فرمانداران مي بايست اين جلسات را شخصاً پي گيري نمايند.
طاهايي اذعان داشت: مردم ما ظرفيت مطلوبي در بحث مشاركت هاي اجتماعي دارند كه مي بايست از اين استعداد در راستاي ساخت و تجهيز كتابخانه ها بهره گيري شود.
نماينده عالي دولت در استان ضمن يادآوري در پيش بودن هفته بسيج، تصريح كرد: بسيج يعني نيروي تواناي انقلاب كه بايد در جهت تقويت اين نهاد مقدس از هيچ كوششي فروگذار نكنيم.
خدمات دولت را به مردم گزارش دهيد
هادي ابراهيمي، معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار مازندران نيز در اين جلسه با تاكيد بر لزوم پرهيز از ورود به فضاسازي هاي سياسي، بيان نمود: فرمانداران با تاسي از منويات رهبر معظم انقلاب، گزارش خدمات و فعاليت هاي دولت را به مردم ارائه كنند.
وي از فرماندارن خواست به مباحث رسانه اي با نگاهي عميق تر بنگرند و تاكيد كرد: همه توان فرماندار و مديران شهرستاني بايد صرف رسيدگي به امور مردم گردد.
ابراهيمي توجه به مسائل فرهنگي، علمي و تجهيزاتي واحدهاي دانشگاهي شهرستان ها را ديگر اولويت فرمانداران دانست و اذعان داشت: شوراي راهبردي دانشگاه ها نيز با همين هدف تشكيل گرديد و قطعاً به وظيفه خود در قبال دانشجويان عمل خواهد كرد.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار مازندران با تقدير از تلاش هاي روابط عمومي استانداري در جهت اطلاع رساني صحيح و به موقع از خدمات دولت و پاسخ هاي منطقي و مطلوب آنها به مطالب مطروحه، تصريح كرد: فرمانداران نيز بايد با توجه بيشتر به پورتال اطلاع رساني فرمانداري، به فضاي اطلاع رساني در شهرستان ها كمك كنند.

مقدمات برگزاري هفته پژوهش آماده است
احمد جمشيدي، معاون توسعه مديريت و منابع انساني استاندار مازندران نيز در اين نشست با اشاره به در پيش بودن هفته پژوهش، از آمادگي كامل مقدمات برگزاري اين هفته در استان خبر داد.
وي برقراري ارتباط تنگاتنگ ميان صنعت و دانشگاه را يكي از مهم ترين برنامه هاي كارگروه پژوهش و فناوري استان دانست و اذعان نمود: با راه كارهاي اتخاذ شده، اين ارتباط در سال هاي اخير چشم گير تر شده است.
فرهنگ مصرف در جامعه ترويج شود
ولي الله فرزانه، معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران در اين جلسه با اشاره به شرايط كنوني كشور و تحريم هاي دشمنان عليه ايران اسلامي، بيان كرد: همانگونه كه مقام معظم رهبري بارها تاكيد فرمودند، فرهنگ مصرف در ميان مردم كشورمان بايد به عنوان يك اصل اساسي مورد توجه قرار گيرد.
وي افزود: اينكه عده اي همواره عملكرد اقتصادي دولت را مورد انتقاد قرار داده و بر طبل مشكلات بكوبند دردي از مردم دوا نمي كند، آنها مي بايست در كنار دولت بر لزوم توجه به نوع مصرف تاكيد كنند تا بخشي از مشكلات اقتصادي از اين طريق آسان گردد.
فرزانه ادامه داد: وقتي رهبر مظم انقلاب بر حمايت از توليد ملي تاكيد مي فرمايند مي بايست همه با هم به سوي افزايش توليد در كشور حركت كنيم، از زمين هاي بلا استفاده رها شده در شهرها و روستاها در جهت افزايش اشتغال استفاده كنيم و نيازهاي داخل را از محل توليدات ملي تامين كنيم.
معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار مازندران ضمن تاكيد بر ابزار نظارتي جهت جلوگيري از نابساماني در بازار، اظهار داشت: در كنار اين نظارت ها اگر بتوانيم ذهن مردم را با نوع مشكلات در جامعه آشنا كنيم، يقيناً همراهي مردم را به همراه خواهيم داشت.
همه ادارات و بيمارستان هاي استان دوگانه سوز هستند
سيد عيسي هاشمي حيدري، معاون امور عمراني استاندار مازندران نيز در اين نشست گفت: 75 درصد نانوايي ها و 100 درصد ادارات و بيمارستان هاي استان ، امكان استفاده از دو نوع سوخت را دارا مي باشند.
وي بيان داشت: هم اكنون روزانه 18 ميليون متر مكعب گاز در استان مصرف مي شود كه اين ميزان در زمان اوج مصرف به 25 ميليون متر مكعب در روز افزايش خواهد يافت.
هاشمي با بيان اينكه تمهيدات و پيش بيني هاي لازم انديشيده شده، تاكيد كرد: از سال 86 كه استان در فصل سرما با كمبود گاز مواجه شد تا امروز سرمايه گذاري زيادي در حوزه گاز استان انجام شده كه همين موضوع تا حد زيادي جلوي بروز مشكلات را خواهد گرفت.
معاون امور عمراني استاندار مازندران ادامه داد: بيش از 48 درصد مصرف گاز استان در بخش خانگي انجام مي شود.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما