باید با انجام اقدامات زیر بنایی از بروز و تکرار حوادثی که هر لحظه ممکن است زندگی و امنیت مردم را مورد مخاطره قرار دهد، ممانعت به عمل آید. به گزارش روابط عمومی استانداری، سید عیسی هاشمی حیدری، معاون امور عمرانی استاندار در  جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان در فرمانداری بهشهر، گفت: هدف از تشکیل این جلسه پیگیری و تسریع روند امداد رسانی به مردم آسيب ديده از سيل در شهرستان بهشهر و ایجاد هماهنگی های بیشتر بین دستگاه های اجرایی مسوول در این راستا است.

 هاشمی بیان داشت: باید با انجام اقدامات زیر بنایی از بروز و تکرار حوادثی که هر لحظه ممکن است زندگی و امنیت مردم را مورد مخاطره قرار دهد، ممانعت به عمل آید.

وی با اشاره به اهمیت رعایت ضوابط ساخت و سازها و تاثیر مطلوب آن بر عدم وارد آمدن خسارات مالی و جانی فراوان در سیلاب ها، خاطر نشان ساخت: کسانی که ضوابط ساخت و ساز در حریم رودخانه ها را رعايت نمايند، در بازسازي و به سازي بناها از تسهیلات مسکن مهر بهره مند مي گردند.

هاشمی از ادارات ثبت احوال و اسناد خواست تا بدون اخذ وجه و در اسرع وقت، نسبت به صدور اسناد مالکیت و هویت املاک و افرادی که در حادثه سیل مفقود شده است، اقدام بنمایند.

وی با اشاره به اهمیت علت یابی وقوع سیلاب های متعدد در استان، گفت: این مهم در قالب طرح جامع مدیریت سیلاب استان از سوی دانشگاه های مازندران در حال مطالعه و آماده سازی است تا بر اساس آن نقاط آسیب پذیر ایمن سازی و سازه های مورد نیاز ایجاد گردد.

معاون امور عمرانی استاندار با اعلام این که پاکسازی 95 درصد از فضاهای شهرستان بهشهر انجام شده و پاکسازی باغات و حرایم این شهرستان نیز توسط شهرداری این شهر در حال انجام است، ابراز داشت: طرح های آبخیزداری از محل 20 میلیارد ریالی که به اداره کل منابع طبیعی برای اجرای آن در مناطق بالادست اختصاص یافت، در حال انجام است.

هاشمی با اشاره به این که استاندار به طور مستمر مسایل سیل استان را در مذاکره با مقامات اجرایی ارشد کشور دنبال می کنند، از همه دستگاه های اجرایی به ویژه اصحاب رسانه که با هم افزایی و هم دلی یاری گر مدیران ارشد استان در این راستا بوده اند و هستند، قدردانی نمود. 

گفتني ست در اين جلسه كه معاون برنامه  ریزی و اشتغال استاندار، برخی مدیران ستادی استانداری، فرماندار بهشهر و برخی مدیران دستگاه های اجرایی استانی و شهرستانی حضور داشتند، مديران دستگاه هاي اجرايي به ارائه گزارش اقدامات دستگاه هاي متبوع خود در امداد رساني به آسيب ديدگان سيل بهشهر پرداختند.

 با حمايت استاندار 10 ميليارد ريال كمك بلا عوض به مردم بهشهر جذب شده است

محمد رضا البرزی، فرماندار بهشهر نیز در این جلسه با اشاره به این که 1 هزار و 49 خانواده در حادثه سیلاب این شهرستان مشمول کمک های بلا عوض در بخش مسکن شده اند، بیان کرد: تا کنون پرونده ی 714 نفر در این رابطه تکمیل شده است.

البرزی با بیان این که با حمایت استاندار و مدیران استانداری از 20 میلیارد ریال کمک بلا عوض که برای مردم بهشهر در نظر گرفته شد، رقم 10 میلیارد ریال جذب شده است، عنوان کرد: از این رقم تا کنون 3 میلیارد و 440 میلیون ریال کمک بلاعوض 500 هزار تومانی، بین 688 خانواده بهشهری توزیع شد.

فرماندار بهشهر با اشاره به این که در این حادثه 90 کیلومتر از راه های روستایی شهرستان خسارت دیده است، خواستار تسریع در اختصاص منابع  به این مهم در جهت توسعه زیر ساخت های روستایی شد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما