حاج سید مجتبی علمدار در اوایل دی ماه سال ۱۳۷۵ به دلیل جراحت شیمیایی روانه بیمارستان شد و بعد از یک هفته بی‌هوشی کامل هنگام اذان مغرب روز یازدهم دی ماه نماز عشق را با اذان ملکوتیان در سالروز ولادتش قامت بست و به یاران شهیدش پیوست. ستاد برگزاری یادواره شهید علمدار در نظر دارد در فراخوان شعر سالروز شهادت علمدار عشق و یادواره شهید عارف سید مجتبی، میزبان نوای مؤمنانه همرزمانش باشد و نیز به استماع دلگویه‌ها و دلسروده‌ها و دلنوشته‌های نسلی مفتخر شود که علمدار ندیده، یارطلب و دیدار طلب‌اند و آینده در گرو وفای آنها، با لبیک به ولایت، متبرک به عشق علمدارانه می‌شود.

ستاد یادواره سید مجتبی علمدار بعد از فراخوان نام شانزدهمین نکوداشت این شهید بزرگوار و انتخاب نام «دل سوخته بقیع»، برای بهره‌گیری از هنر و ذوق هنرمندان و صاحبان ذوق و اندیشه، شعر و دل نوشت سید مجتبی را هم به فراخوان عمومی گذاشته است.

تمامی هنرمندان، جوانان و عاشقان مداح و جانباز شهید سید مجتبی علمدار می توانند اشعار و دل نوشت خود را حداکثر تا ۲۸ آذر ماه سال جاری به آدرساین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال کنند.

گوشه ای از زندگینامه شهید سید مجتبی علمدار:

سید مجتبی علمدار در سحرگاه ۱۱ دی ماه ۱۳۴۵ در خانواده‌ای مذهبی و عاشق اهل بیت در شهرستان ساری دیده به جهان گشود.

علمدار عشق برای نخستین بار در عملیات کربلای یک شرکت کرد و مدتی پس از آن وارد گردان مسلم بن عقیل در لشکر ۲۵ کربلا شد و تا پایان جنگ در آنجا ماند.

این شهید گرانقدر در عملیات کربلای چهار و پنج حضور داشت، در کربلای هشت مجروح شد و مدتی بعد به جبهه بازگشت و در عملیات کربلای ۱۰ در جبهه شمالی محور سلیمانیه – ماووت شرکت کرد.

سید مجتبی علمدار در سال ۱۳۶۶ مسئولیت فرماندهی گروهان سلمان از گردان مسلم ابن عقیل، از گردان‌های خط شکن لشکر ۲۵ کربلا را بر عهده گرفت و در عملیات والفجر ۱۰ نقش‌آفرینی مؤثری داشت.

شهید علمدار در سه راهی خرمال، سید صادق، دوجیله در منطقه کردستان عراق رشادت‌های فراوانی را از خود نشان داد و از ناحیه پهلو مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به شدت مجروح شد.

وی که مردانه در مقابل دشمن می‌جنگید، چندین بار نیز مجروح شد و از همه مهم‌تر اینکه او در دی ‌ماه ۱۳۶۴، در عملیات والفجر ۸ به شدت شیمیایی شد.

شهید علمدار بعد از اتمام جنگ در واحد طرح و عملیات لشکر ۲۵ کربلا در ساری مشغول خدمت شد و علاوه بر مسئولیت در واحد تربیت بدنی لشکر به عنوان عضو اصلی هیئت رهروان حضرت امام (ره) هم ایفای وظیفه می‌کرد.

شهید علمدار مداح اهل بیت بود و ارادت خاصی به حضرت زهرا داشت.

حاج سید مجتبی علمدار در اوایل دی ماه سال ۱۳۷۵ به دلیل جراحت شیمیایی روانه بیمارستان شد و بعد از یک هفته بی‌هوشی کامل هنگام اذان مغرب روز یازدهم دی ماه نماز عشق را با اذان ملکوتیان در سالروز ولادتش قامت بست و به یاران شهیدش پیوست.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما