آئين معارفه سرپرست دانشگاه فرهنگيان پرديس معرفت با حضور معاون دانشجويي دانشگاه فرهنگيان كشور- معاون سياسي و امنيتي استاندار مازندران – مدير كل آموزش و پرورش استان –مدير كل امور بانوان و خانواده استانداري مازندران  فرماندار شهرستان ساري – رئيس شوراي اسلامي استان وشهرساري و روساي آموزش و پرورش نواحي يك و دو و رئيس دانشگاه فرهنگيان دكتر شريعتي و تعدادي از خانواده شهدا و ايثارگران و اساتيد و فرهنگيان درمحل دانشگاه برگزار شد.

معاون سياسي و امنيتي استاندار مازندران در اين مراسم آرزو ولي پور سرپرست دانشگاه را يكي از چهره هاي علمي و تاثير گذار در عرصه فرهنگي و خانواده ايثارگران اعلام كرد و اظهار اميدواري كرد با توجه به درخشش اين عنصر علمي و فرهنگي در شهر كياكلا در مدت مديريتي اش  دانشگاه هم منشاء خدمات و تحول مي باشد و با حمايت و اجماع استاني قطعا دانشگاه مسير خوبي را طي خواهد كرد واين مكان فضايي براي تردد فرهنگي و علمي افراد خواهد شد و قطعا استانداري حمايت هاي خود را از اين دانشگاه قطع نخواهد كرد و با حضور خانم ولي پور اين مسير آسانتر خواهد شد .

ابراهيمي از اهتمام وزير آموزش و پرورش و مديركل آموزش و پرورش استان در راستاي عملياتي كردن منويات مقام معظم رهبري و طرح تحول بنيادين تقدير نمود .

معاون دانشجويي دانشگاه فرهنگيان كشور

 در اين مراسم دانشگاه فرهنگيان را شاهكار سند تحول اعلام كرد كه با پرچمداري حركت هاي علمي و فرهنگي و تربيتي در كشور در ارتقاء دانش فرهنگيان در همه عرصه ها تاثير گذار است چرا كه وجود اين دانشگاه جامعه فرهنگي صرفا در آموزش خلاصه نمي شود بلكه معلم به يك پژوهشگر تبديل شده و پاسخگوي مطالبات دانش آموزان نيز خواهد بود.

رنجبر زاده گفت : اگر خواستار كم شدن ناهنجارها در جامعه هستيم بايد مسير از طريق فرهنگيان طي شود و اين ارتقاء در مجامع بين المللي تاثير گذار است چرا كه اگر ديروز جنگ با صدام را داشته ايم امروز پيكار علمي را با امريكا داريم كه در صدد نخبه كشي درايران است و ما اجاره نخواهيم داد.

 انشاء الله رتبه علمي ايران در شش سال آينده به رتبه ششم و انشاء ا... با تلاش همگاني رتبه اول منطقه را كسب نمائيم.

معاون دانشگاه فرهنگيان كشور اجماع و اتحاد و همدلي مسئولين استان را در انتخاب سرپرست پرديس معرفت استان بسيار مثبت ارزيابي كرد و اظهار اميدواري كرد با پشتكاري كه درخانم ولي پور بعنوان فرزند اولين فرهنگي شهيد استان سراغ داريم دانشگاه به اهداف خود دست يابد.

مديركل آموزش و پرورش استان نيز در اين مراسم گفت :  انتخاب آرزو ولي پور رئيس سابق آموزش و پرورش كياكلا را به عنوان يك عنصر فعال و متعهد و پژوهشگر و سوابق خوب مديريتي را به فال نيك مي گيريم و انشاء ا... سرمنشاء تحولي بزرگي در دانشگاه خواهند بود.

وي افزود : دانشگاه فرهنگيان براي توسعه – تجهيز و اعتبار نيازمند حمايت همه جانبه مسئولين مي باشد.

وي تعداد دانشجويان پرديس معرفت و شريعتي را 1117 نفر اعلام كرد.

سرپرست پردیس دانشگاه فرهنگیان معرفت گفت: دانشگاه فرهنگیان باید دنباله رو دانشگاه مکتب حسینی باشدو اين مكتب سالهاست دانشجو مي پذيرد.

در آئین معارفه خود  به عنوان سرپرست پردیس دانشگاه فرهنگیان خواهران استان مازندران با بیان اینکه آغاز شکل گیری این دانشگاه در ماه خون و قیام با دانشگاه حسینی مقارن شده است، اظهار داشت: واقعه عاشورا شروع دانشگاه حسینی بود.

وی ادامه داد: دانشگاه حسینی بعد از قرن ها همچنان و به وسعت قلوب آزادگان جهان دانشجو می پذیرد و ما با آموزه های این دانشگاه معنوی فعالیت در دانشگاه فرهنگیان را آغاز می کنیم.

ولی پور با اشاره به اینکه وزیر ولایتمدار آموزش و پرورش با تاسیس دانشگاه فرهنگیان سعی در تحقق منویات  و انتظارات رهبری از نظام تعلیم و تربیت است، بیان داشت: نقطه عطف دانشگاه فرهنگیان در تحول بنیادین استو من از مسئولين استاني و مديركل آموزش و پرورش در اين راستاي توجه به اين دانشگاه سپاسگزارم و تمام قد براي رسيدن به اهداف عاليه آن ايستاده ام.  

وی افزود: بسیاری از نیروهای کلیدی و موثر در جامعه تربیت یافته های تربیت معلم قدیم هستند.

سرپرست پردیس دانشگاه فرهنگیان معرفت با بیان اینکه دانشگاه پردیس خواهران به طور ویژه به دلیل نقش موثر بانوان در مدیریت خانواده و تربیت فرزندان در کنار آموزش به پرورش نیز توجه دارد، تصریح کرد: قول می دهیم دانشگاه پردیس معرفت ایثارگران علمی همچون شهدای دانشمند هسته ای تربیت کند.

رئيس سابق آموزش و پرورش كياكلا افزود : پیروزی هشت روزه غزه جز این نبود که دانشمندان ایرانی در ساخت سلاح به این منطقه کمک کردندو اين پيروزي نتيجه و محصول تفكر احمدي روشن ها و شهرياريها و ... بود كه قول ميدهم اين مكان اينگونه افراد را تحويل جامعه دهند چرا كه تحول در اين راه حركت درمسير اعتقاديست.

این مسئول اجرای دقیق برنامه ها را در فرایند کار مدیریتی خود مورد توجه جدی قرار داد و گفت:  تلاشمی کنم تا تمام استراتژی ها از بالا به پائین به درستی اجرا شود چرا كه مشكلات احتمالي نتيجه عدم اجراي استراتژي هاست كه تبديل به تاكتيك و يا تكنيك شده است.  

سرپرست پردیس دانشگاه معرفت فرهنگیان مازندران هدف دانشگاه فرهنگیان را تربیت معلمانی آسماني  دانست و یادآور شد: معلم باید انسان ساز باشد چرا كه بايد جامعه ايي سالم بسازد.

وی افزود: با بستن هیئت علمی قوی که در شان دانشگاه فرهنگیان باشد این قول را می دهم که پردیس دانشگاه معرفت مازندران در سطح کشور بدرخشد.

گفتنی است آرزو ولی پور فرزند اولین شهید فرهنگی استان مازندران است.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما