مدیر کل بیمه سلامت مازندران به همراه معاونین و اعضاء شورای اداری این اداره کل با آیت ا... معلمی ، نماینده مردم شریف استان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائم شهر دیدار نمودند .

به گزارش روابط عمومي اداره كل بيمه سلامت مازندران ، مدیر کل بیمه سلامت مازندران به همراه معاونین و اعضاء شورای اداری این اداره کل با آیت ا... معلمی ، نماینده مردم شریف استان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائم شهر دیدار نمودند .
    در این دیدار حاج آقا معلمي طی سخنانی بیان داشت : جايگاه شما ، يك جايگاه بسيار ارزشمندي است .  اينكه انسان در تشكيلاتي قرار بگيرد كه به نوعي به سلامت افراد و آحاد جامعه مربوط باشد و جهت تأمين آسايش و آرامش مردم كار كند ، بسيار ارزشمند است .  ارائه خدمات مطلوب در بيمه سلامت اثرات بسيار مثبت و مفيدي براي مردم خواهد داشت و موجب تأمين آرامش و آسايش و سلامتي همة آحاد جامعه مي گردد .  لذا كار شما بسيار مقدس ، زيبا و ارزشمند است و مظنّّة استجابت دعاست .  لحظه اي كه انسان مشكل فردي را برطرف مي كند همان لحظه ، لحظة استجابت دعاست .
     نماینده مردم شریف استان در مجلس خبرگان رهبری همچنین افزود : پيشرفت در امر بهداشت و درمان و تأمين سلامت مردم از جمله مظاهر اقتدار يك نظام است .  اگر يك كشوري به جايگاهي برسد كه در تأمين سلامت و بهداشت مردم مصمم باشد ، آن كشور داراي قدرت ، اقتدار و عظمت است . در كشور ما با وجود موانع فراواني كه دشمنان و استكبار جهاني ايجاد كرد ، موفقيت هاي بزرگي مخصوصاً در امر بهداشت و درمان به دست آورديم .
    ایشان در ادامه بیان داشت : پراكندگي و تعدد بيمه ها در سالهاي گذشته براي مردم بسيار رنج آور بود ، در حالي كه همة مردم حق دارند به صورت مساوي ، عادلانه و منصفانه از مزاياي بيمه درماني برخوردار باشند .  اينكه همة بيمه ها تجميع شده و متمركز شده اند ،  كار بسيار ارزشمندي است و اميدواريم كه انشاءا...  اين كار بزرگ به يك فرجام و سرمنزل نيكي برسد .
    در گذشته بيمه درمان مخصوصاً در مورد روستانشينان اصلاً مطرح نبود و اما بحمدا... بعد از پيروزي انقلاب اسلامي به اين امر توجه فراگير شد . حضرت امام (ره) و ساير قانون گذاران نظام توجه خاصي به حقوق آحاد جامعه داشتند .  لذا دستگاههاي اجرايي هم بايد سعي كنند كه با تمام توان خود قوانين را اجرايي كنند تا آن آرمان ها تحقق پيدا كند .
    امام جمعه قائمشهر در ادامه با اشاره به شرايط كنوني جهان افزود :  استكبار جهاني هر ملتي را كه بخواهد آزاد و مستقل باشد و به منافع مادی و معنوي خود برسد ، بر نمي تابد و به مقابله با او برمي خيزد .  چاره كار هم در مقاومت كردن و كمر همت را بستن است .  مقاومت هم تنها به معناي مقاومت مسلحانه نيست بلكه هر كس در هر جايگاهي كه هست ،  چنانچه به وظايف خود به درستي عمل كند ، در واقع مقاومت كرده است .  لذا جايگاه كاري شما بسيار بزرگ و ارزشمند است ،  به خاطر اين نعمت و توفيق خداي متعال را بسيار شكرگزار باشيد .
    همچنین در اين نشست صميمانه آقاي دكتر صالح طبري اظهار داشت : ما جزء معدود كشورهائي هستيم كه بيمه هاي پايه متعدد و مختلف دارند و اين موضوع باعث ايجاد مشكلاتي براي مردم مي شد . لذا قانون تجميع بيمه ها وضع شد و سازمان بیمه سلامت ایران ، به عنوان یکی از طرح های عدالت محور ، تشکیل گردید . با تشکیل سازمان بیمه سلامت ایران  ، کلیه ادارات بیمه خدمات درمانی سابق به بیمه سلامت تغییر نام داده و در این راستا بخش های بیمه درمانی کلیه صندوقهای موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری با رعایت مفاد ماده 38 قانون برنامه پنجم توسعه و اساسنامه سازمان بیمه سلامت یکپارچه سازی شد که با تشکیل این سازمان تبعیض در ارائه خدمات درمانی و همپوشانی های بیمه ای از بین خواهد رفت .
      مدیرکل بیمه سلامت مازندران با اشاره به آغاز طرح پزشک خانواده شهری و نظام ارجاع در استان افزود :  بر اساس اين طرح همة مردم جهت دریافت خدمت در این طرح بايد تحت پوشش بيمه سلامت قرار بگيرند و بيمه سلامت همانند چتري وظيفه تأمين سلامت ابتدايي همه ايرانيان را بر عهده دارد .  در همين راستا كارهاي بزرگي تاكنون انجام شده ولي كافي نيست و پزشك خانواده هنوز جايگاه واقعي خودش را پيدا نكرده است .
     دکتر صالح طبری در ادامه افزود : وظيفة ما تأمين نعمت سلامت براي همة آحاد جامعه است ،  در اين طرح به جاي درمان محور بودن ، سلامت محور شده ايم .  يعني هر فرد يك پزشك دارد كه ابتدا به او مراجعه مي كند .  پزشك همة علائم حياتي او را ثبت  مي كند و سلامتي او را تحت نظارت و كنترل خود دارد .  در اين سطح ( سطح يك ) هم فرانشیز دارو و هم ويزيت فرد رايگان است . چنانچه پزشك او را به متخصص ارجاع دهد ،  در آنجا هم فقط ده درصد هزينه را پرداخت مي كند و تا  90% هزينه اش كاهش پيدا مي كند و به اين ترتيب از مراجعات غير ضروري به پزشك متخصص كاسته مي شود .
      وی همچنین ميزان هزينه طرح پزشک خانواده شهری و نظام ارجاع در استان را در ماه بين  10 تا 13  ميليارد تومان اعلام کرد  كه شامل مؤسسات خصوصي مثل مطب ها ،  داروخانه ها ،  راديولوژي ها ،  آزمايشگاهها  ،  مراكز جراحي محدود و  .....  مي باشد .
      مدیرکل بیمه سلامت مازندران در پایان بیان داشت : ما در اداره كل بيمه سلامت استان علي رغم داشتن تعداد پرسنل اندك و با وجود بیش از 3200  مؤسسة درماني كه تقريباً در ماه 600000  (ششصد هزار) نسخه و  14000  (چهارده هزار) پرونده بيمارستاني را بررسي مي كنند  که در همین راستا با انجام كارهاي نظارتي و بررسي هاي ميداني فقط و فقط با توكل بر خداي متعال سعي مي نمائيم تا وظايف خود را به درستي و با دقت انجام دهيم .

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما