استاندار مازندران گفت: دستاورد عظيم دانشمندان جوان دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل و ساخت دستگاه تصفيه شيرآبه زباله (نانوفيلتر)، نيازمند حمايت جدي دولت است. به گزارش روابط عمومي استانداري، سید علی اكبر طاهایی، استاندار مازندران در مراسم افتتاح طرح هاي عمراني، علمي و رونمايي از ثبت فرهنگ و آيين هاي عاشورايي استان در دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل كه با حضور رييس جمهور برگزار شد، گفت : مركز نانو فناوری دانشگاه صنعتي نوشیروانی بابل با ساخت این سامانه ، معضل شیرابه زباله را حل كرده است.
وی از شیرابه زباله به عنوان معضل جدی محیط زیست شمال كشور یاد كرد و افزود : برای اولین بار دستگاه تصفیه شیرابه زباله با استفاده از فناوری نانو در كشور ساخته شده كه می تواند شیرابه را تصفیه كرده و تبديل به آب قابل استفاده كشاورزي نمايد.
استاندار مازندران گفت : شهر داری های كشور با ثبت سفارش خرید این سامانه می توانند علاوه بر حل معضل شیرابه زباله ، در تجاري سازي اين دستاورد مهم سهيم باشند.
طاهایی به توجه دولت نهم و دهم به ساخت مسكن مهر اشاره كرد و افزود : با آغاز عملیات ساخت مسكن مهر ، بخصوص با روش خود مالكی ، سرانه مسكن در مازندران رشد مطلوبی پیدا كرده است.
وی به افتتاح 11 هزار و 32 واحد مسكن مهر مازندران با حضور رییس جمهوری اشاره كرد و ادامه داد : امروز 41 هزارمین واحد مسكن مهر در استان به جوانان فاقد مسكن تحویل شده است.
نماینده عالی دولت در مازندران به آسفالت راه روستایی به عنوان دیگر خدمات مهم دولت های نهم و دهم اشاره كرد و گفت : پس از انقلاب اسلامی تا پیش از آغاز كار دولت نهم ، 1800 كیلومتر از راه هاي روستایی مازندران آسفالت بود ، ولی از ابتدای دولت دكتر احمدی نژاد تاكنون 1600 كیلومتر راه روستایی استان آسفالت شد.
طاهایی گفت : امروز با حضور رئیس جمهوری یكصد كیلومتر راه روستایی مازندران در قالب 66طرح با اعتبار یكصد میلیارد ریال به بهره بر داری رسیده است.
طاهایی به اهمیت كشاورزی و تولیدات محصولات راهبردی از جمله برنج در مازندران اشاره كرد و گفت : با حمایت دولت با خرید ماشین آلات ومكانیزاسیون فعالیت های كشاورزی ، امسال 70 هزار هكتار از شالیزارهای استان به كشت دوباره بر نج اختصاص یافت.
وی افزود : برای اولین بار امسال یكی از كشاورزان برنج كار در ' دابودشت ' آمل سه بار محصول برنج برداشت كرده است.
طاهايي هم چنين ثبت معنوي آيين هاي عاشورايي مردم مازندران را نماد دلدادگي مردمان سرزمين علويان به اهل بيت عصمت و طهارت دانست و اذعان داشت: مازندران به تعبير رهبر معظم انقلاب، پناهگاه فرزندان پيامبر است كه مدفن 1263 امام زاده مي باشد.
استاندار مازندران دليل اصلي تحريم هاي دشمنان عليه كشورمان را حركت پرشتاب ايران اسلامي در مسير قله هاي پيشرفت و توسعه دانست و اظهار نمود: دولت با تمام توان و با حمايت، مهرباني و صبوري مردم عزيزمان، در راستاي حل مشكلات مي كوشد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما