تصفيه شيرابه زباله و پسماندهاي ويژه با استفاده از فناوري نانو توسط پژوهش گران دانشگاه نوشيرواني بابل، يك دست آورد و موفقيت بي سابقه در منطقه است.

به گزارش روابط عمومي استانداري، سيد علي اكبر طاهايي، استاندار مازندران در جلسه شوراي اداري استان با اشاره به افتتاح چند پروژه عمراني و علمي با حضور رييس جمهور در مازندران، بيان داشت: تصفيه شيرابه زباله و پسماندهاي ويژه با استفاده از فناوري نانو توسط پژوهش گران دانشگاه نوشيرواني بابل، يك دست آورد و موفقيت بي سابقه در منطقه است.

استاندار با اشاره به اهتمام رييس جمهور در توسعه مراكز علمي و دانشگاهي مازندران و تبديل دانشكده ي صنعتي نوشيرواني بابل و علوم كشاورزي ساري به دانشگاه، خبر داد: با عنايت رييس جمهور در آينده ي نزديك توسعه شعبه دانشگاهي علم و صنعت بهشهر به دانشگاه نيز در دستور كار قرار دارد.

طاهايي در بخش ديگري از سخنانش با بيان اين كه مازندران يك استان ساحلي است، خاطر نشان ساخت: در بهره گيري از ظرفيت هاي درياي مازندران بايد نگاه عالمانه تر و به روز تري معطوف شود.

وي با اشاره به اقدامات موثر نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران و حضور پرصلابت اين نيرو در آب هاي منطقه اي و فرا منطقه اي، تصريح كرد: امروز نيروي دريايي ارتش، پشتوانه ي عظيم و موجب امنيت خاطر مردم مسلمان ايران است.

استاندار گفت: گزارش امير دريادار سياري به محضر رهبر معظم انقلاب در مراسم دانش آموختگي و تحليف دانشجويان آجا در نوشهر، طي شهريور سال جاري، نشانگر توان مندي ارتش اسلامي ايران و آمادگي اين نيرو براي صيانت از ناموس و مرزهاي آبي و خاكي كشور است.

طاهايي با بيان اين كه دستگاه هاي اجرايي نسبت به برنامه ريزي در دريا اهتمام بيشتري داشته باشند، تصريح نمود: بنادر استان، نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي را در جريان طرح هاي خود قرار دهند تا در برنامه ي توسعه اي درياي مازندران ملحوظ نظر قرار گيرد.   

استاندار به تشييع پيكر مطهر شش تن از گلگون كفنان دفاع مقدس طي روز جاري در استان اشاره كرد و عنوان داشت: اين عزيزان سرمايه هاي زوال ناپذير مازندران و ايران اسلامي هستند.

نماينده عالي دولت در استان بر استفاده از رويكردهاي علمي در ارائه ي تدابير پيشگيرانه تاكيد كرد و خواستار شد: از ظرفيت دانشگاه ها در زمينه مهار رانش زمين در مناطق مختلف استان بهره گيري مطلوب صورت پذيرد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما