شرکت آب و فاضلاب مازندارن با حضور در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست کشور که  از 20 آذر الی 2 دی ماه سالجاری با حضور شركت هاي داخلي و نهادهای مرتبط درمحل دائمی  نمايشگاه تهران برگزار شد دستاوردهای علمی پژوهشی خود را در معرض دید علاقمندان گذاشت. مدیر عامل آبفای شهری مازندران در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه فرهنگ سازي براي حفظ محيط زيست در ميان مردم يكي از مهمترين اهداف برپايي اين نمايشگاه بوده است افزود: ترویج فرهنگ عمومی، حفاظت از محیط زیست، اساس توسعه پایدار، شعار دوازدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست کشور بود.
محمد تقی حسین زاده از اجرای طرح های جمع آوری ، تصفیه و دفع بهداشتی فاضلاب در شهرهای ساحلی مازندران خبر داد و تصریح کرد: طرح جمع آوری ، تصفیه و دفع بهداشتی فاضلاب به منظور جلوگیری از آلودگی محیط زیست،حفظ اکوسیستم دریای خزر،جلوگیری از آلودگی منابع آب زیرزمینی ،جلوگیری از بیماریهای مسری و کاهش هزینه دارو و درمان به اجرا درآمده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر طرح جامع فاضلاب در شهرهای جویبار،نوشهر و چالوس،بابلسر، بابل و ساری به بهره برداری رسید گفت: طرح های جمع آوری ، تصفیه و دفع بهداشتی فاضلاب در شهرهای محمودآباد و تنکابن در حال انجام است.
وی افزود: هم اکنون طرح مصالعات فاضلاب درهفت شهر مازندران به اتمام رسیده و در 11 شهر دیگر در حال انتخاب مشاور برای مطالعات فاز اول و دوم می باشد.
حسین زاده اظهار داشت: شرکت آب و فاضلاب مازندران در این نمایشگاه با ارایه پوستر ، بروشور ، لمینیت و بنرهای چاپی به طرح موضوع پروژه زیست محیطی استان ، ایجاد شبکه جمع آوری ، دفع و تصفیه فاضلاب شهری و سالم سازی آب پرداخت که با استقبال بازدید کنندگان روبرو شد.
مدیرعامل آب و فاضلاب مازندران در پايان از برپاکنندگان اين نمايشگاه قدرداني نمود و گفت: مطمئنا اينگونه نمايشگاه ها تاثيرات مهمي در راه بهبود و پايش زيست محيطي کشور، بخصوص مازندران خواهد داشت.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما