56 نفر ازدانشجويان با سرپرستی مهندس جعفری از موسسه آموزش عالی علمی کاربردی صنعت آب و برق از تصفیه خانه های فاضلاب ساری بازديد كردند.

در اين بازديد مهندس فتحی كارشناس تصفيه خانه فاضلاب نيز بازديد كنندگان را همراهي مي‌كرد مراحل مختلف تصفيه فاضلاب را براي دانشجويان تشريح كرد.
كارشناس مشاور مهاب قدس گفت: اين دانشجويان از تاسيسات مراحل، تصفيه فاضلاب شامل حوضچه ورودی، واحدهای اشغالگیر، ته نشینی اولیه و ثانویه،هوادهی،کلرزنی،اختلاط لجن،تغلیظ و هضم لجن بازديد كردند.
وی  هدف از اجراي اين طرح را حفاظت از محيط زيست و ارتقاء سطح بهداشت عمومي وجلوگيري ازآلودگي آبهاي سطحي زيرزميني عنوان كرد و افزود: پساب فاضلاب به عنوان جانشين كودهاي شيميايي در امر كشاورزي قابل استفاده خواهد بود.
مهندس فتحی تصریح کرد: پیش بینی شده است که این تصفیه خانه در ۴ مدول و با ظرفیت ۹۶ هزارمتر مکعب در شبانه روز احداث شود که ۴۰۰ هزار نفر تحت پوشش این شبکه قرار می گیرند .

وی در پایان از مشترکینی که در مسیر اجرای شبکه جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب قرار دارند خواست به منظور حفظ محیط زیست و تضمین سلامت فرزندان خود نسبت به جاری سازی انشعاب فاضلاب منازل خود اقدام نمایند.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما