آيت الله نورالله طبرسي، نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه ساري گفت: خداوند متعال با نزول قرآن كريم راه سعادت را به ما نشان داده و ما را به طريق هدايت و سعادت دعوت كرده است.

آيت الله طبرسي يادآورشد: ادب بندگي اقتضا مي كند كه در راه عمل به قرآن كريم و ابلاغ پيام آن به تمامي انسان ها و آشنا كردن مردم با اين كلام آسماني از هيچ تلاشي فروگذار نباشيم، به خصوص كه انسان امروز به قرآن و تعاليم سعادت بخش آن بسيار نيازمند است.

وي خاطر نشان ساخت: اين مراسم و مسابقات قرآني و همايش هاي ديگري كه مربوط به قرآن كريم است و هم چنين مراكز و موسسات قرآني كه انتساب به قرآن، آن ها را برتر و صاحب امتياز نموده است، اشرف و افضل از ديگر مراكز و همايش ها مي باشد.

آيت الله طبرسي گفت: قرآن مجيد، كتاب نور، كتاب هدايت، كتاب علم و حكمت، كتاب حيات، كتاب حركت به پيش و سير و شتاب به سوي فتح قله هاي انسانيت است. وي افزود: قرآن مجيد تاريكي ها را مي زدايد و دل ها و محيط هاي قرآني را روشن و منور مي سازد.

وي عنوان نمود: خداوندي كه هرچه در آسمان و زمين است، از آن اوست و حكيم و عزيز و مقتدر است و نياز در وي راه ندارد، بر ما انسان هاي ضعيف و نيازمند كه مالك هيچ چيزي نيستيم، لطف كرده و منت نهاده و با ما سخن گفته است، چه شرافت و نعمتي بالاتر از اين كه خطاب خداوند متعال قرار گرفته ايم، شرافت و عظمتي كه با هيچ زباني عظمت آن قابل بيان نيست و شكر آن هيچ وقت گذارده نخواهد شد.

نماينده ولي فقيه در استان بيان داشت: امروز اگر در جامعه متاسفانه آثار فساد و گناه را مشاهده مي كنيم، اگر ربا و رشوه و دروغ و چاپلوسي را مي بينيم، اگر فقر و گراني و بيكاري و اعتياد، بلاي خانمان سوز شده است، براي اين است كه از قرآن و احكام نوراني آن دور هستيم.

امام جمعه ساري ادامه داد: جامعه و نظام بايد در عمل نشان دهند كه حاكميت دين و قرآن و آيات حجاب و عفاف و صداقت و راستي مقدم بر همه چيز است و بايد قدرت و منصب را فداي دين نمود.

نماينده ولي فقيه در استان اظهار داشت: از خداوند متعال مسالت دارم تا همگان را در ظل عنايات حضرت ولي الله الاعظم ارواح العالمين له الفدا، در پيروي و عمل به قرآن كريم و عترت " عليهم السلام " بيش از پيش موفق بدارد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما