رئیس نمایندگی وزارت امورخارجه در مازندران اعلام کرد: بمنظور بررسی آخرین وضعیت و برنامه های مربوطه به مذاکرات رژیم حقوقی دریای خزر، فعالیت های اقتصادی، مسائل محیط زیست، مسائل امنیتی و همچنین ایجاد اجماع ملی و تحرک در تحقق اهداف مصوب کشور درخصوص دریای خزر نشست مذکور در مازندران برگزار خواهد شد. عیسی نیا اظهار داشت: این هم اندیشی دومین جلسه عمومی خواهد بود که در آن همکاریهای اقتصادی و انرژی، رژیم حقوقی، محیط زیست، مسائل امنیتی، خطوط مرز هوایی و کشتیرانی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

وي بررسی مسائل خزر از بعد ملی و همچنین مسائل استان مازندران درخصوص خزر از جمله محورهای اصلی نشست مازندران خواهد بود.

  عیسی نیا اضافه كرد :مهندس طاهائی استاندار مازندران نیز ضمن شرکت در جلسات مقدماتی این نشست و اعلام آمادگی استان در برگزاری همایش مذکور، برقراری پرواز بین شهرهای شمالی ایران با آستاراخان روسیه، راه اندازی خطوط کشتیرانی مسافری بین سواحل ایران در خزر و تشکیل کمیته حقوقی برای تملک سواحل را جهت طرح موضوع در هم اندیشی خزر پیشنهاد نموده است.

اين مقام وزارت امورخارجه در مازندران در ادامه افزود : این نشست از سوی مجلس شورای اسلامی در استان مازندران برگزار می‌شود و تاکنون حضور وزرای خارجه، کشور و رئیس و نمایندگان کمیسیون امنیت ملی قطعی شده است.

خاطر نشان مي شود، آخرین جلسه کمیته همایش دریای خزر در مهرماه سال 1388 در شهرستان رشت و با حضور وزیر امور خارجه، اعضای کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، مسئولین کشوری و لشکری و کارشناسان و صاحبنظران با هدف بررسی مواضع و اقدامات جمهوری اسلامی ایران درخصوص مسائل دریای خزر برگزار شد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما