مدیر مسئول کانون شهید سوادکوهی ساری با بیان اینکه زنده‌ نگهداشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، گفت: برگزاری یادواره شهدا در راستای ترویج فرهنگ ایثار حائز اهمیت است.

محمد حسین شکیبافر، مدیر مسئول کانون فرهنگی و هنری شهید سوادکوهی ساری، امروز(10 آذر) به خبرنگار شبستان گفت: انقلاب اسلامی امروز بر پایه خون شهدا و ایثارگری های آن بزرگواران بالنده و پاینده است.
وی برگزاری یادواره شهدا را تلاشی در جهت فرهنگسازی و ارتقاء فرهنگ ایثارگری و انتقال ارزش ها به نسل های آینده عنوان و تصریح کرد: یادواره حرکتی است که به یاد نسل جدید بیندازیم شهدا چه کرده اند و چه می خواستند.
شکیبافر همچنین فرهنگسازی و بستر آفرینی برای تبیین و عمومیت بخشی به ارزش های اسلامی و دینی را هدف اصلی برگزاری یادواره شهدا نام برد و ادامه داد: امیدواریم برنامه های اینگونه پیام رسان سبک زندگی ایرانی اسلامی مدنظر و مورد توجه و تأکید مقام معظم رهبری و نشر ارزش های انسانی و خدایی باشد.
مدیر مسئول کانون فرهنگی و هنری شهید سوادکوهی ساری بیان کرد: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، برگزاری یادواره شهدا به‌منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام و دیدار با خانواده‌های معزز شهدا و جانبازان و ایثارگران در جامعه از ضروریات است.
وی با بیان ویژگی شهدای انقلاب اسلامی ایران، عنوان کرد: حق حیات و زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا باید در مسیر زنده ماندن تفکر و خط شهیدان باشد و حفظ خط و حق شهدا و پاسداری از آن تا تحقق آرمان‌ها و اهدافشان بایستی ادامه داشته باشد.

شکیبافر تاکید کرد: شهدا به دنبال احیای آرمان‌های حاکمیت دینی و در راستای تفکر عاشورایی امام حسین(ع) و در مقابله با ظلم و استبداد، خون خود را نثار کشور و دین خود کردند.
مدیر مسئول کانون فرهنگی و هنری شهید سوادکوهی ساری با اشاره به نقش الگوی شهدای انقلاب اسلامی در معادلات منطقه و جهان، خاطرنشان کرد: آنچه باعث وحشت دشمنان شده است انتشار شمیم و روحیه شهادت‌طلبی و ایثارگری انقلاب اسلامی است و امروز هم شاهد آن هستیم که از برکت خون شهدا قدرت تاکتیکی، چانه‌زنی و استراتژیکی نظام در معادلات منطقه و جهان از افزایش ویژه‌ای برخوردار است.

وی با برشمردن ویژگی‌های شهدا یادآور شد: خدامحوری، خلوص، استقامت، ولایتمداری و پایبندی به ارزش‌ها و اصول انقلاب از ویژگی های شاخص شهدای هشت سال دفاع مقدس بشمار می رود.

شکیبافر خاطرنشان کرد: چهارمین یادواره سرداران و یکصد شهید حوزه مقاومت بسیج محمد رسول الله(ص) و بیست و یکمین یادواره چهل شهید مسجد امام جعفر صادق(ع) امشب (10دی) با سخنرانی سرهنگ غلامرضا شریعتی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه ساری و مداحی رضا قلی تبار در مسجد امام جعفر صادق(ع) برگزار می شود.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما