مدير عامل شركت توزيع برق مازندران در نشست صميمي با صاحبان صنايع در بابل گفت : گسترش شبكه برق به عنوان يكي از نشانه ها و شاخص هاي توسعه ملي ، حكايت از تحول صنايع در سالهاي اخير دارد . مهندس منوچهر جعفري از حل مشكلات شهركهاي صنعتي و تعامل سازنده شركت توزيع برق مازندران با صنايع خبر داد  و گفت : از ابتداي سال جاري هر دو هفته در يكي از شهركهاي صنعتي استان حضور پيدا كرده تا مسائل و مشكلات برق  شهرك هاي صنعتي را مورد بررسي قرار دهيم و الحمدا... توفيقات خوبي هم حاصل شده است .

وي تامين انرژي را به عنوان نخستين لازمه توسعه و گسترس دانست و افزود : همه بخش ها از مسكن گرفته تا كشاورزي و بخش هاي مختلف صنايع براي بقاء توسعه و گسترش خود ، نيازمند انرژي برق هستند و قبل از اجراي هر پروژه عمراني ، فرهنگي و توسعه اي بايد ابتداء به ايجاد شبكه برق مطابق با استانداردهاي روز اقدام شود.
مدير عامل شركت توزيع برق مازندران با بيان اينكه صنعت برق به عنوان يكي از صنايع استراتژيك و مهم هم زمان با پيشرفت خود توانسته است بسياري از شاخه هاي صنعتي را فعال نمايد ، اظهار داشت : خودكفايي در توليد و تامين تجهيزات گران قيمت و پيشرفته بخش هاي مختلف صنعت برق نشان از تحولي عظيم در همه صنايع دارد . چرا كه صنعت برق به عنوان يك صنعت مادر براي تامين تجهيزات برق صنايع شناخته شده و شاخه هاي مختلفي را به خدمت گرفته است و شكوفايي صنعت برق نشان از شكوفايي در بسياري ديگر از زمينه هاي صنعتي دارد.
مهندس جعفري از نيروي انساني متعهد و متخصص در صنعت برق به عنوان سرمايه هاي ارزشمند ملي ياد كرد وافزود : در سالهاي اخير نيروهاي توانمند و زبده اي در زمينه هاي مختلف صنعت برق آموزش ديده و پرورش يافته اند و راه بسيار دشوار دست يابي به دانش توليد وساخت تجهيزات پيشرفته اين صنعت را در زماني كوتاه طي نموده اند و به كمك دولت شتافته اند.
وي حمايت از توليد داخل را اعتماد به كالا و محصول ايراني و حمايت از سرمايه ايراني را اطمينان به انديشه و توان متخصصان داخلي دانست و گفت: بايد از تمام ظرفيت ها استفاده نمود و در نظر داشت افراد فعال هر جامعه بزرگترين سرمايه آن به حساب مي آيند كه بايد از انديشه و توان آنها بيشترين حمايت صورت پذيرد.
مدير عامل شركت توزيع برق مازندران از آمادگي كامل شركت توزيع برق مازندران در افزايش سطح اطلاعات و آگاهي مشتركان خبر داد و يادآورشد: تاكنون همايش ها و دوره هاي آموزشي خوبي در همه بخش ها و تعرفه ها بطور رايگان براي مشتركان از طريق اين شركت برگزار شده اكنون نيز آمادگي كامل جهت برگزاري دوره ها و آموزش هاي لازم داريم .
جعفري اصلاح الگوي مصرف را مورد تاكيد قرارداد و خاطرنشان كرد: توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني ، اتحاد و همدلي لازم دارد، نوآوري و شكوفايي مي طلبد و نيازمند همت و تلاشي جهاد گونه بر مبناي اصلاح الگوي مصر ف است  و هيچ حركتي بدون اتحاد ملي و همدلي و هماهنگي بخش هاي مختلف در دولت و مردم مسير نيست و دركنار همه اين ها بايد نحوه و شيوه مصرف را با تغيير در نوع نگاه و نگرش مردم ، مسئولان سرمايه گذاران به سمت توليد و مصرف كالاهاي توليد داخل تغيير داد.
مدير عامل شركت توزيع برق مازندران وجود كارشناس و تكنيسين برق در واحدهاي صنعتي بزرگ را به عنوان مسئول برق اين واحدها ضروري دانست و بيان داشت : حركت ها بايد كارشناسانه ، دور انديشانه و دانش محور باشد و از سرمايه هاي فكري و افراد متعهد و متخصص و تحصيلكرده در همه زمينه ها استفاده نمود تا بهره وري واحدهاي توليدي افزايش يابد و توليد داخل و سرمايه گذاري سودمند و زمينه رشد و تعالي آن فراهم گردد.
معاون فروش و خدمات مشتركين شركت توزيع برق مازندران نيز در ادامه اين نشست به ارائه راهكارها، تشريح تعرفه صنايع و آمادگي اين شركت جهت آموزش هاي لازم به صاحبان صنايع پرداخت و گفت : تمام مشتركان حوزه توزيع برق مازندران قابليت دسترسي به صورتحسابها و نحوه قرائت را دارند و براي مشتركان ولتاژ اوليه زمينه اي فراهم شده كه از راه دور قرائت مي شوند.
مهندس شجاع محمودي عالمي افزود : در طول سال حداقل سه بار آموزش براي صنايع مد نظر گرفته شده است و مشتركان مي توانند در اين دوره هاي آموزشي بطور رايگان حضور داشته باشند.
وي انتخاب گزينه 3 براي مشتركان صنعتي با صرفه دانست و گفت : با انتخاب گزينه مناسب اين امكان براي برخي از مشتركين صنعتي وجود دارد كه حدود 50 درصد صورتحساب برق را كاهش دهند.
معاون فروش و خدمات مشتركين شركت توزيع برق مازندران خاطر نشان كرد : چنانچه يك مشترك 1000 كيلوواتي 160 هزار كيلووات ساعت در ميان باري و 16 هزار كيلووات ساعت در زمان كم باري و 24هزار كيلووات ساعت در ساعت اوج بار  مصرف كند در كد گزينه  1 تقريباً 134 ميليون ريال و در كد گزينه 2 تقريباً 102 ميليون  ريال و با كد گزينه  3  مبلغ 90 ميليون ريال بابت مصرف برق در بازه مصرف خود مي پردازد.
محمودي عالمي افزود: در گزينه 3 بهاي ديماند صفر ليكن بهاي برق مصرفي بيشتر و در گزينه يك اگر چه بهاي ديمانداخذ مي گردد ولي بهاي برق كمتري خواهند پرداخت اما مشتركين بايد حد مطلوبي از مصرف را در نظر داشته باشند و با انتخاب گزينه مناسب امكان تعديل صورتحساب را خواهند داشت .
وي در پاسخ به پرسش يكي از صاحبان صنايع مبني بر جريمه افزايش قدرت صنايع گفت : با مشتركان صنعتي مكاتبه لازم صورت مي گيرد تا نسبت به افزايش قدرت اقدام نمايند چنانچه مراجعه نكنند و خود سرانه نسبت به افزايش قدرت قراردادي اقدام نمايند برابر مقررات با آنان برخورد خواهد شد.
معاون فروش خدمات مشتركين شركت توزيع برق مازندران از مشوق هاي وزارت نيرو و شركت توانير به صنايع خبر داد و خاطر نشان كرد: در طرح تعطيلات تابستان سال 91 مشتركاني كه انجام تعميرات و تعطيلات سالانه به مدت  حداقل پنج روز مستمر در محدوده زماني اجراي طرح ، جابجايي شيفت دوم به شيفت شب يا استفاده از ديزل ژنراتور در دوره زماني اجراي طرح يا جابجايي تعطيلات هفتگي از روز جمعه به يكي از روزهاي هفته داشتند مشمول تخفيف در صورتحساب شدند .
وي تصريح كرد : در مجموع 121 صنعت آمادگي خود را جهت همكاري اعلام و 162 مورد همكاري صورت پذيرفت و مبلغ 550 ميليون تومان به صنايع مشمول طرح پرداخت شد.
 مسئول برق شركت شهركهاي صنعتي مازندران و هيئت  امناء شهرك صنعتي رجه بابل نيز دراين نشت ضمن تشكر و قدرداني از مدير عامل شركت توزيع برق مازندران و هيئت همراه جهت بررسي و حل مشكلات برق شهركهاي صنعتي ، تكميل روشنايي معابر، مهلت در پرداخت صورتحسابها ، افزايش يا كاهش ديماند مصرفي ، آموزش صاحبان صنايع ، تعامل و ارتباط بيشتر ، اطلاع رساني دقيق خاموشي هاي  خواسته را مطرح و مدير عامل شركت توزيع برق مازندران نيز به پرسش هاي آنان پاسخ مناسب داد.
مهندس جعفري اطلاع رساني خاموشي هاي با برنامه از طريق صدا و سيما ، راه اندازي سامانه پيام كوتاه  شركت ، مهلت قانوني جهت وصول مطالبات ، سرويس و نگهداري روشنايي معابر شهركهاي صنعتي از طريق توزيع برق مازندران ، بازديد و تعميرات اساسي از خطوط 20 كيلوولت شهرك صنعتي رجه 1 و 2 را از وظايف اين شركت دانست و تصريح كرد: ظرف مدت يك هفته خواسته هاي صاحبان صنايع را جامه عمل خواهيم پوشاند .
بيش از 7500 مشترك صنعتي در حوزه توزيع برق مازندران فعاليت دارند كه 45 درصد ازمشتركان صنعتي يعني 1756 مشترك در شهرستان بابل فعاليت مي كنند  از اين تعداد 93 مشترك با 2 فيدر 20 كيلوولت و 185 آمپر در ايران خودرو ، پويايش ،‌ ريوا و دانشگاه آزاد قرار دارند و بيشترين مصرف برق را نيز شركتهاي ايران خودرو ، رنگين كاغذ ، ذوب فلزات ، ساحل شيمي ، پويايش ، دكتر معلم ،  ريوا دارند .

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما