حمايت از پژوهشگران موجب مستحكم شدن پايه هاي علمي و تقويت خودباوري به ويژه در بين جوانان خواهد شد. سيد علي اكبر طاهايي، استاندار مازندران در نخستين جشنواره تحقيقاتي طبري با اشاره به اينكه توليد علم با پژوهش محور شدن مراكز علمي حاصل مي شود، گفت: اساتيد، دانشجويان و پژوهشگران، باتشكيل شركت هاي دانش بنيان وانتخاب موضوع پژوهشي مشترك، نتايج آن را ساماندهي و به تجاري سازي برسانند.
وي خواستارانجام پژوهش هاي كاربردي در مراكز علمي و دانشگاهي شد و گفت: حمايت از پژوهشگران موجب مستحكم شدن پايه هاي علمي و تقويت خودباوري به ويژه در بين جوانان خواهد شد.
طاهايي، ميزان و شتاب توليد علم در جامعه را مطلوب دانست و تصريح كرد: در شرايط فعلي كشور بايد با همدلي و هم افزايي، علم را به فناوري و ثروت تبديل كرد.
وي با اشاره به اينكه استفاده از زيرساخت ها و امكانات دانشگاه هاي استان براي تحقيقات، منجر به توليد خواهد شد، گفت: امروز دانش اندوزي مختص برخي افراد نيست و به بركت انقلاب اسلامي همه اقشار جامعه مي توانند در تمام مقاطع به تحصيل علم بپردازند.
يادآور مي شود در اين مراسم از تلاشگران عرصه پژوهش در دانشگاه هاي علوم پزشكي مازندران، بابل، گلستان، گيلان، سمنان و شاهرود، تجليل به عمل آمد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما