رئیس شورای اسلامی استان ، از برگزاری نخستین جشنواره ملی " شورای شهر ایران" در بهمن ماه سال جاری خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی استان ، فرامرز نقیبی رئیس شورای اسلامی استان و رئیس شورای راهبردی منطقه مازندران جشنواره ملی شوراهای شهر ایران با اعلام این خبر افزود : جشنواره ملی شورای شهر ایران با حضور اساتید برجسته دانشگاه های کشور ، نمایندگان شورای های شهر کشور ، با هدف ارزیابی عملکرد شوراهای شهر و انسجام شورا و نقش آنها در توسعه و آبادانی کشور در بهمن ماه سال جاری برگزار می گردد .

وی با اشاره به اینکه در بخش جشنواره ای برای اولین بار در کشور به تقدیر و قدردانی از زحمات شش ساله شوراهای کشور پرداخته خواهد شد تصریح کرد : عملکرد شوراهای کشور در ۲۵ شاخص ارزیابی خواهد شد که ارزیابی برخی از آنها نظیر تعامل شورا برای بروز شدن و راه حل شورا و شهرداری ها برای موقعیت های بحرانی ، میزان نظارت بردرآمد و هزینه های شهرداریها، نظارت بر امور شهری و امور بهداشتی و ... است .

رئیس شورای راهبردی جشنواره ملی شورای شهر در استان اظهار داشت : در نهایت ۳۱ شورای شهر برتر هر استان و از میان شوراهای برتر هر استان هفت شورای برتر کشور انتخاب شده که در مراسم اختتامیه جشنوارهبا حضور ریاست محترم جمهور هفت شورای شهر کشور با تندیس زرین و لوح یادبود و ۲۴ شورای دیگر با تندیس بلورین و لوح یادبود از آنها( شورای برتر هر استان ) معرفی و مورد تجلیل قرار می گیرند .

نقیبی با بیان این مطلب که در کنار جشنواره بخشی به عنوان سمینار توسعه ایران در نظر گرفته شده تصریح کرد : که از محورهای اصلی این سمینار مدیریت بحران ، مدیریت شهری و مدیریت شهر الکترونیک می باشد و از آرزوهای شورا می باشد که مدیریت شهری در استان ما توسعه پیدا کند و از دیگر خواسته های شورا را نیز دست یابی به چگونگی مدیریت بحران بیان نمود .

وی افزود : از آنجایی که کشور ما در زمینه راهکارهای فرهنگی طبق فناوری و تکنولوژی های نوین دچار ضعف می باشد برگزاری این سمینار می تواند در بروز شدن آگاهی اعضا و مسئولین شورای شهر نسبت به مدیریت شهر الکترونیک موثر واقع شود .

نقیبی با اشاره به اینکه آموزش نیاز اولیه شوراست و با تغییر و تحول۴ ساله شوراها ، نیاز اعضا نیز به آموزش و آگاهی نسبت به مسایل روز و نوین دنیا ضرورت پیدا می کند ، اضافه کرد : بنابراین در نظرگرفتن بخشی از جشنواره در قالب کارگاه های آموزشی که اساتید برجسته و مجرب در این کارگاه ها به آموزش مسایل مهّم روز دنیا می پردازند به افزایش سطح آگاهی شورای کنونی و شورای های آینده کمک شایانی می کند.

وی ادامه داد : در سالن نمایشگاه جشنواره بخشی در نظر گرفته شده است که هر شورا می تواند عملکرد شش ساله خود را به نمایش بگذارد و به تمامی افرادی که در این سمینار حضور پیدا کنند گواهی حضور و مدرک ۳ دوره آموزشی داده می شود .

علاقمندان براي کسب اطلاعات بیشتر می توانند به پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی www.TSDi.ir مراجعه کرده و از طریق پست الکترونیک به نشانی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید و یا با شماره 02133699093 و دورنگار 02183835310 با دبیرخانه این جشنواره ارتباط برقرار كنند.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما