مدیرکل حمل و نقل و پایانه های مازندران گفت: محورهای ساری- قائمشهر، قائمشهر- ساری و بابل- قائمشهر جزء پرترددترین محورهای مازندران در طول دوره 9 ماهه سال جاری بوده‌اند.

مجید نصرالله‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری اظهار داشت: با توجه به تحلیل داده‌های سامانه ترافیک‌شمار هوشمند در سطح محورهای مواصلاتی استان در طول 9 ماه، متوسط روزانه تردد در سطح محورهای استان معادل 610 هزار وسیله نقلیه در روز بوده که معادل با 12.2درصد متوسط تردد روزانه کشور در این دوره است.

وی بیان داشت: محورهای ساری - قائمشهر، قائمشهر - ساری و بابل- قائمشهر جزو پرترددترین محورهای استان در طول دوره 9 ماهه بوده‌اند که به ترتیب رتبه نهم، دهم و شانزدهم کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

نصرالله‌نژاد تصریح کرد: اطلاعات به دست آمده حاکی از آن است که متوسط روزانه حجم تردد در محورهای ورودی استان حدود 56 هزار وسیله نقلیه و سهم محورهای خروجی استان حدود 55 هزار وسیله نقلیه بوده است.

این مسئول ادامه داد: بر این اساس، میزان تردد ورودی استان در طول 9 ماه حدود 1.3 درصد بیشتر از میزان خروجی از استان بوده است و پرترددترین محورهای ورودی و خروجی استان در همین بازه زمانی نیز محورهای گلوگاه- بهشهر و فیروزکوه- قائمشهر بوده است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های مازندران گفت: بر اساس گزارش تصادفات‌ در سطح محورهای برون‌شهری مازندران در طول 9 ماه اول سال جاری، متوسط تعداد تصادفات در طول هفته، حدود 24 مورد تصادف بوده است که این تصادفات به طور متوسط در هفته، کشته شدن 8 نفر و مجروح شدن 24 نفر را در پی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: سهم استان در تصادفات جاده‌ای در مقایسه با تصادفات کل کشور حدود 7 درصد بوده و مقایسه تعداد تصادفات به وقوع پیوسته در طول 9 ماه نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، نشان دهنده کاهش 15 درصدی تعداد تصادفات است و  بیشترین میزان تصادفات در محورهای استان نیز در دو محور نور - نوشهر و بابل - بابلسر به وقوع پیوسته است. 

نصرالله‌نژاد ادامه داد: مهم‌ترین عامل تصادفات جاده‌ای استان ناشی از سرعت‌های غیرمجاز و عدم رعایت فاصله ایمن از جانب رانندگان است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های مازندران تصریح کرد: بر اساس اطلاعات به‌دست آمده، سهم وسایل نقلیه سنگین (شامل کامیون، تریلی، کامیونت و کمپرسی) در تصادفات جاده‌ای در طول 9 ماه اول سال جاری حدود 9 درصد و سهم اتوبوس و مینی‌بوس در تصادفات جاده‌ای حدود 1.3 درصد بوده است.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما