مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: نخستین جشنواره پیامک ادبی قرآنی از سری برنامه‌های دومین جشنواره بین‌المللی قرآنی آیات همزمان با سراسر کشور در مازندران برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی اظهار داشت: با توجه به اینکه الهام از زیبایی‌های معنوی و ظاهری "کلام وحی" کمک شایانی به بسترسازی فرهنگ جامعه اسلامی می‌کند، برپایی جشنواره پیامک قرآنی در سطح ملی و کمک به تولید و انتشار جملات ادبی با موضوعات قرآنی مورد توجه قرار گرفت.

ابراهیمی درباره اهداف نخستین جشنواره پیامک ادبی گفت: ترویج فرهنگ قرآنی در میان اقشار تاثیرگذار جامعه و نسل جوان، گسترش درک معارف جذاب و معنوی قرآن و مشارکت حداکثری مردم در برنامه‌های قرآنی، تلفیق توانمندی‌های سنتی و مدرن فعالان قرآنی، استفاده از ابزارهای نوین ارتباطی برای خلق متن‌های کوتاه و کوتاه‌نویسی ادبی و شناسایی و ارج نهادن به تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر ادبی در حوزه قرآن کریم و اهل بیت(ع) و کمک به انتشار گسترده این آثار از عمده‌ترین اهداف جشنواره است.

به گفته ابراهیمی محورهای جشنواره شامل انسان خوب و انسان بد از منظر قرآن، جلوه‌های عبودیت انسان (یاد قیامت و رستاخیز، شکرگزاری، امید، تلاش، توکل، ایثار و شهادت)، آیات مرتبط با فضایل اخلاقی( مهرورزی، صبر و بردباری، قدرشناسی، خضوع و فروتنی، احترام به والدین)، آیات مرتبط با رذایل اخلاقی (غرور، ناسپاسی، غیبت، تهمت، ریا، استهزاء)، جلوه‌های اجتماعی (مدینه فاضله، امر به معروف و نهی از منکر،عفاف و حجاب، اسراف، احتکار، ریا، کم‌فروشی، نفاق و تفرقه، وحدت و همبستگی، تقوا، آداب معاشرت)، قرآن و تعامل با ادیان مختلف(ادیان و مذاهب الهی، ادیان غیرالهی و شرک‌آلود)، سیمای انسان‌ها در قیامت (سیمای بدکاران، سیمای نیکوکاران، سیمای مؤمنین، سیمای بی‌حجابان، سیمای منافقان، سیمای عالمان بی‌عمل، سیمای غیبت‌کنندگان) و سیمای اهل بیت در قرآن قصص قرآن کریم است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران درباره شیوه شرکت در جشنواره نیز گفت: علاقمندان می‌توانند پیامک‌ای خود را با توجه به شرایط ذکر شده تا پایان ساعت 24 مورخ 10 بهمن ماه به شماره تلفن 100010005 ارسال کنند.

وی افزود: آئین پایانی جشنواره در دهه مبارک فجر با حضور مسئولان، نمایندگان دبیرخانه و برگزیدگان جشنواره در تهران برگزار می‌شود.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما