سید محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع اصحاب فرهنگی و دانشگاهی مازندران که با موضوع دانشنامه مازندران برگزار شد، بیان داشت: این دانشنامه باید با درنظرگرفتن جمیع ویژگی‌های مازندران تدوین شود.

 وی با اشاره به اینکه باید از تمام ظرفیت‌های دانشگاهی و حوزوی در تدوین دانشنامه مازندران استفاده شود، خاطرنشان کرد: تدوین دانشنامه همیشه مورد توجه علما و بزرگان پژوهشی کشور بوده است.

ارتقای جشنواره امام رضا(ع) به بنیاد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه باید برای کتابخانه تخصصی مازندران اقدام شود، تصریح کرد: فرهنگ و تمدن ایران و اسلام به ویژه در سرزمین طبرستان دارای افتخارات زیادی است.

حسینی از تدوین‌کنندگان دانشنامه مازندران خواست تا توجه ویژه‌ای به شهدا و ارزش‌ها داشته باشند.

این مسئول فرهنگی کشور تجربه دانشنامه‌نویسی را تجربه‌ ارزشمندی در کشور برشمرد و اضافه کرد: در نمایشگاه بین‌المللی کتاب، بخشی را به دانشنامه اختصاص دادیم که استقبال‌کنندگان زیادی داشت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ضرورت بهره‌گیری از فضای مجازی و خبری در تدوین این دانشنامه گفت: بعد از تدوین اولیه دانشنامه مازندران، اسناد این کار فرهنگی و علمی در اختیار دانشجویان قرار گیرد تا همه درباره آن نظر دهند.

حسینی از ارتقای جشنواره امام رضا (ع) به بنیاد امام رضا(ع) خبر داد و اظهار داشت: تدوین دانشنامه امام رضا نیز در دستور کار مسئولان این بنیاد قرار گرفته است.

*همه به اشارات رهبری توجه کنند

وی درباره مجتمع فرهنگی مرحوم کردان افزود: قرار است با تامین به موقع اعتبارات و بودجه مورد نظر، این مجتمع تا اوایل سال 92 تجهیز و بهره‌برداری شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در بخش دیگری از سخنانش به نشست هفته آینده رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: این حضور مبنای همدلی و همراهی بیشتر برای ارائه خدمات بیشتر به مردم است.

وی با تاکید بر اینکه همه به اشارات رهبری توجه کنند، تصریح کرد: حالا که دشمنان ‌علیه نظام اسلامی ایران یکپارچه شدند باید برای وحدت بیشتر و دامن نزدن به مسایل سیاسی و انتخاباتی همکاری کنیم.

دانش نامه بايد جريان توليد فكر در مازندران را تقويت نمايد

سيد علي اكبر طاهايي، استاندار مازندران در جلسه هم انديشي نخبگان سياسي، فرهنگي، علمي و دانشگاهي مازندران در خصوص تدوين اولين دانش نامه ي مازندران، گفت: مازندران مرجع عالي ترين جلوه هاي فرهنگ و تمدن انساني و سرزمين شيعيان و شيفتگان آل الله است.

استاندار با اشاره به تصويب تهيه و تدوين دانش نامه مازندران در شوراي فرهنگ عمومي استان، بيان داشت: بحمد الله با ورود دانشگاهيان، نخبگان، اهالي فرهنگ و هنر و اصحاب قلم، كار تهيه ي اين دانش نامه از روند مطلوبي برخوردار است.

طاهايي با بيان اين كه دانش نامه مازندران موضوعات مختلف فرهنگي، سياسي، فكري، تاريخي و علمي را در بر دارد، ياد آور شد: مداخل مهم و برجسته ي تاريخ مازندران استخراج و مورد بررسي و تحقيق قرار گيرد.

وي كار تدوين دانش نامه را يك موضوع علمي و تخصصي دانست و خاطر نشان ساخت: از دانشگاه ها، ظرفيت هاي علمي و رسته هاي مختلف فكري و فرهنگي در راستاي تدوين دانش نامه بيشتر بهره گيري شود.

 استاندار تاكيد كرد: دانش نامه بايد به گونه اي تدوين شود تا جريان توليد فكر و دانش را در مازندران تقويت نمايد.

نماينده عالي دولت در استان از توجه وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي به ظرفيت ها و قابليت هاي مازندران قدر داني نمود و افزود:  با حمايت اين وزارت خانه روند احداث و اجراي پروژه هاي فرهنگي استان از جمله مجتمع فرهنگي مرحوم كردان و كتاب خانه ي مركزي ساري به نحو مطلوب پيش مي رود.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما