مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از برپایی نمایشگاه کتاب مازندران در مکانی جدید خبر داد. حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی اظهار داشت: با حمایت مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی کشور، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نمایشگاه سراسری کتاب را از 14 تا 20 بهمن در مازندران برگزار می‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: نمایشگاه کتاب بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی محسوب می‌شود و در طول سال هیچ برنامه فرهنگی با این سطح و وسعت در استان تشکیل نمی‌شود.

ابراهیمی افزود: ستاد استانی نمایشگاه تشکیل جلسه داده تا امکانات لازم در راستای برگزاری یک نمایشگاه مطلوب فراهم شود.

وی با بیان این‌که هدف اصلی در تشکیل نمایشگاه‌های کتاب اشاعه فرهنگ مطالعه است، افزود: نمایشگاه کتاب مازندران یک اتفاق بزرگ فرهنگی در استان است و با توجه به همزمانی ایام دهه‌فجر و نمایشگاه کتاب، تلاش شده برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در محل نمایشگاه، معرف نشاط پرشور مردم استان نیز باشد.

ابراهیمی افزود: با توجه به علاقه‌ای که خانواده‌ها به کتاب، خرید و مطالعه آن دارند نمایشگاه‌ با تخفیف 40 درصدی و حضور صدها ناشر، فرصت خوبی فراهم می‌کند تا کتاب را در سبد هزینه‌های فرهنگی خانوارها قرار دهیم.

وی اظهار داشت: نمایشگاه کتاب مازندران همواره با استقبال خوب مردم مواجه بوده و توجه به موضوع کتاب به قدری است که مردم ما علاقه‌مند به برگزاری نمایشگاه‌های متعدد در طول سال هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ماندران با اشاره به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در زمینه پایین‌بودن سرانه مطالعه کتاب، افزایش سرانه مطالعه را عامل مهمی برای پیشرفت جامعه عنوان کرد.

وی افزود: استقبال گسترده خانواده‌ها و به‌ویژه جوانان از نمایشگاه کتاب، امیدبخش و نشانگر افزایش سطح آگاهی‌های اجتماعی است.

ابراهیمی با بیان این‌که امسال نمایشگاه در مکانی جدید برگزار می‌شود، افزود: سعی خواهیم کرد در مرکز استان در فضای جدید نمایشگاهی که از امکانات مناسب خدماتی و رفاهی برخوردار باشد میزبان مردم استان باشیم تا نمایشگاهی متفاوت نسبت به سال‌های گذشته در مازندران برگزار کنیم.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما