رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مازندران: هر کالایی که فاقد بارکد دوبعدی شبنم باشد قاچاق محسوب می گردد.
به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مازندران: رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مازندران با بیان این مطلب اظهار داشت: مرحله دوم طرح شبنم (شبکه بازرسی و نظارت مردمی) برخی از کالاها از جمله: لوازم خانگی،لوازم صوتی،تصویر،یارانه و قطعات آن،لوازم آرایش و بهداشتی،انواع مکمل های غذایی و دارویی،لوازم ساختمانی،اسباب بازی ها،لوازم ورزشی،انواع کمپوت ها و نوشیدنی ها،روغن های خوراکی،انواع پوشاک وارداتی،انواع ساعت،ماشین حساب و تلفن همراه،کیف و کفش و تمامی لوازم و تجهیزات پزشکی و کالاهای الکتریکی وارداتی را شامل می شود.
مرتضی هاشم پور افزود: واحدهای صنعتی و صاحبان انبارها که دارای این اقلام هستند مکلفند اطلاعات مربوط به این کالاها را در قالب فرم خود اظهاری تکمیل و به اتحادیه های مربوطه صنفی مراجعه کنند.
رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مازندران تصریح کرد: بعد از تائید اتحادیه افراد به کارگزار طرح شبنم مراجعه تا بارکد دوبعدی تهیه و برروی کالاهای موجود درواحدهای صنفی نصب می گردد.
هاشم پور با اشاره به اینکه فاز دوم طرح شبنم پایان دی ماه می باشد اظهار داشت: بعد از پایان این مهلت  با صاحبان کالاهایی که فرم خوداظهاری را تکمیل نکرده باشند با آنان به عنوان عرضه کننده کالاهای قاچاق برخورد خواهد شد.
وی افزود: درگذشته امکان تشخیص کالاهای قاچاق و غیر قاچاق برای توزیع کنندگان،مردم و عوامل نظارتی کارسختی بوده که با اجرای این طرح امکان تشخیص کالاهای قاچاق و غیر قاچاق برای مردم و توزیع کنندگان  فراهم می شود.
رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مازندران با اشاره به اینکه شبکه بازرسی و نظارت مردمی که به اختصار شبنم معرفی شده گفت: شبنم طرحی است که با پیشنهاد ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، توسط وزارت صنعت،معدن و تجارت به منظور شفاف سازی گردش کالا و اطلاعات از اصالت و عدم قاچاق بودن آن استفاده می شود.
هاشم پور افزود: در واقع با نصب یک بارکد دوبعدی در قالب برچسب شبنم بر روی کالا می توان کالای اصلی را از کالای تقلبی و قاچاق شناسایی کرد.
وی تصریح کرد: شناسایی کالای اصلی از تقلبی توسط یک گوشی تلفن همراه که نرم افزار مربوطه در آن نصب شده قابل انجام می باشد.
رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مازندران افزود: روش های دیگر اطمینان از اصالت کالا پیامک کردن کد مندرج در برچسب شبنم،استفاده از تلفن گویا و درگاه اینترنتی این سامانه است.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما