نخستین نشست هم اندیشی جشنواره استانی تئاتر تیرنگ ، با حضور مسئولین این مرکز ، جمعی از کارگردانان و هنرمندان این عرصه برگزار شد .
به گزارش روابط عمومي حوزه هنري استان مازندران ، آنچه در این نشست از منظر تحلیل گذشت ، چگونگی مراحل اجرایی جشنواره تئاتر تیرنگ دهم بود .
رییس حوزه هنری مازندران ضمن ابراز خرسندی از شکل گیری چنین نشست های تخصصی با حضور هنرمندان خوش فکر و برجسته استان اظهار داشت : برگزاری نشست های مداوم و برنامه ریزی شده ، طرح مباحث چالشی و چانه زنی بر سر چگونگی اجرای جشنواره تیرنگ یکی از راهکار های مهم رسیدن به سیاست های سازمانی این مرکز می باشد .
خدابخشی در ادامه با اشاره به مبحث " از ایده تا اجرا " که یکی از راهبردهای مؤثر جهت تولید متون فاخر بومی می باشد ، خاطر نشان کرد :  معنابخشی و هدف گذاری صحیح اموری تأثیر گذار بر اجرای ایده های ارائه شده می باشد که با رعایت ضرورت های محتوایی عملی است .
در ادامه این نشست ، هنرمندان عرصه نمایش جهت خلق اثر ماندگار و بومی به نیازسنجی پرداختند که عبارتند از : حمایت از نمایش نامه نویسان ، ایجاد تنوع موضوعی و عدم محدودیت شرکت کنندگان جهت ورود به حوزه آیین ها ، تعریف چیستی اثر بومی ، توجه مرکز به آثار بومی ، نحوه برگزاری جشنواره و ...
لازم به ذکر است در پایان نشست مقرر گردید ، دهمین جشنواره تئاتر بومی تیرنگ به صورت غیر رقابتی و با عنایت به اجرای عمومی برگزار شود و همگام با اجرای هر نمایش ، جلسات نقد و بررسی و کارگاه های ادبیات بومی برپا گردد .

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما