سعید آرام گفت: دومین جشنواره تئاترمعلولین منطقه ی خزر از 2 تا 5 بهمن ماه در بابلسر برگزار می شود.

ساری_خبرگزاری مازنا_معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان مازندران در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه دومین جشنواره تئاترمعلولین منطقه ی خزر از 2 تا 5 بهمن ماه در بابلسر برگزار می شود گفت: افراد شرکت کننده از اول بهمن ماه دراردوگاه شهید قزوینی بابلسر مستقر می شوند.

آرام با بیا ن اینکه استانها گیلان، سمنان ، گلستان، خراسانی شمالی و مازندران در این جشنواره شرکت کردند افزود:61 اثر برای دبیرخانه ارسال شد که 41اثربرای بازبینی انتخاب و 17 اثر برای شرکت در جشنواره انتخاب شد.

وی با تاکید براینکه 3 2افراد درگروههای نمایشی معلول هستند ادامه داد: ازاثاررسیده 3 گروه معلولان جسمی حرکتی، 7 گروه معلولان ذهنی، 3 گروه معلولان اختلالات روانی، 2 گروه ناشنوا و2 گروه چند معلولیتی هستند.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان مازندران هیات داوران را اززبده ترین داوران دانست وافزود: از17 گروه نمایش 6 گروه از مازندران، 5 گروه ازگیلان ،3 گروه از گلستان، 2 گروه از خراسان شمالی و1 گروه از سمنان شرکت دارند.

آرام با اعلام اینکه این دومین دوره این جشنواره است که گروهها ازمناطق انتخاب شدند تاکید کرد: این جشنواره درکل کشوردر 6 منطقه انجام می شود و محدودیتی از لحاظ سنی وجود ندارد.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان مازندران با تاکید بر اینکه مهمترین هدف این جشنواره تغییر نگرش جامعه به معلولان است اظهار داشت : در این جشنواره معلولان می خواهند نشان بدهند چه توانمندی هایی دارند.

این مقام مسئول بحث هنررا به عنوان روش درمانی وتوان بخشی پیشرفته برای معلولین دانست وافزود: با اجرای این جشنواره بدنبال این هستیم معلولین را به همدیگر بشناسیم وبحث رقابت را در آنها ایجاد کنیم تا توانمندی معلولین را ازاین طریق ارتقا دهیم.

آرام مشکل عمده کشور را مناسب سازی فضای سالن ها برای معلولان دانست وخاطر نشان کرد:در اردوگاه مناسب سازی مناسب صورت گرفته وهیچ مشکلی برای اسکان وجود ندارد.

 معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان مازندران با اشاره به اینکه اطلاع رسانی خوبی در شهرستان بابلسر صورت گرفته است گفت : بازدید از این جشنواره به صورت رایگان است و به برندگان آن دیپلم افتخار وجوایز نقدی اهدا می شود.

وی در پایان یادآور شد: مراسم اختتامیه در روز پنج شنبه با حضور جمعی از مهمان های کشوری ،رئیس بهزیستی کل کشور،بازیگران،مقامات استانی وگروههای نمایشی برگزار می شود.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما