مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مازندران خبر داد: کتابخانه دار شدن روستاهای مازندران بر حسب اولویت جمعیتی
مدیرکل دفتر امور روستایی مازندران از آمادگی خود برای برنامه ریزی و ترسیم نقشه راه جهت کتابخانه دار شدن روستاهای مازندران بر حسب اولویت جمعیتی خبر داد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران ، اعضای هیئت مدیره خیرین کتابخانه ساز استان مازندران با مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مازندران دیدار کردند و به تشریح و معرفی عملکرد و وظایف این مجمع پرداختند .
در ابتدا حسین اسلامی رئیس هیئت مدیره انجمن خیرین کتابخانه ساز استان مازندران با بیان اینکه نخستین حرکت دشمن در تهاجم فرهنگی حمله به زبان و هویت افراد است ، اظهار داشت : شناسنامه هر استانی زبان و هویت گذشته افراد آن استان است و کتابخانه عمومی مطمئن ترین مکان برای حفظ و پاسداشت زبان و هویت هر فرد است .
اسلامی با اشاره به اینکه خیرین سالهای گذشته در عرصه مدرسه سازی و مسجد سازی حضور داشتند گفت : اکنون این ضرورت و نیاز برای کتابخانه سازی احساس شد و اولویت نخست خیرین برای ورود به عرصه ساخت و ساز کتابخانه سازی است .
وی افزود : باید فرصت را باید برای ساخت کتابخانه عمومی غنیمت شمرد و در این گام مقدس همه مردم خیر استان و مسئولین باید پای کار بیایند تا نهال نو پای کتابخانه سازی به درختی تنومند تبدیل شود .
در ادامه مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با اشاره به دغدغه های مقام معظم رهبری ، در مورد کتاب و کتابخوانی گفت : یکی از کارهایی که در جهت جبران عقب ماندگی های گذشته قرار بود انجام شود شکل گیری انجمن خیرین کتابخانه ساز در استان بود .
محمد اسماعیل امامزاده تصریح کرد : الحمدلله هم اکنون 19 انجمن خیرین کتابخانه ساز در 19 شهرستان مازندران تشکیل شده و علاوه بر آن انجمن خیرین کتابخانه ساز استان مازندران نیز تاسیس شده است .
دبیر انجمن کتابخانه های عمومی مازندران اظهار داشت : این انجمن در مازندران نیازش محسوس تر از سایر استان های کشور است چرا که مازندران به لحاظ سرانه فضای کتابخانه های عمومی در وضعیت خوبی قرار ندارد و جزء استان های ته جدولی کشور است .
سپس مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مازندران با بیان اینکه حقایق موجود در فضای کتابخانه ای با آمارهای اعلام شده از سوی دولت همخوانی ندارد گفت : از مدیرکل کتابخانه های عمومی میخواهیم تا طی مکاتبه ای با مدیران نهاد کتابخانه های عمومی ، این وضعیت را به اطلاع دفتر ریاست جمهوری برسانند چرا که بودجه دهی و اعتبارات بر مبنای همین آمارها صورت میگیرد .
آزادی گفت : قانون برنامه ما را مکلف کرده است برای ساخت کتابخانه روستایی کمکهای لازم را انجام دهیم و تمام تلاش ما اینست که در حد وسع اعتباری مان به این حوزه توجه داشته باشیم .
وی افزود : شاید نتوانیم در سال اول گام های بزرگی برداریم اما میتوان با تعریف یک برنامه بلند مدت هدفمند و توسعه چند ساله ، روستاهای استان را به لحاظ جمعیتی طبقه بندی کرده و به ترتیب اولویت سالانه چند روستا را به کتابخانه تجهیز کنیم .
مدیرکل دفتر امور روستایی مازندران در ادامه از مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران خواست تفاهم نامه همکاری بین اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران و دفتر امور روستایی استانداری منعقد شود تا با تعریف چشم انداز چند ساله در آینده ای نزدیک در تمامی روستاهای استان کتابخانه عمومی ساخته شود

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما