نماينده ولي فقيه در مازندران: زکات مهم‌ترین منابع مالی اقتصادی اسلامي است.

نماينده ولي فقيه در مازندران گفت: زكات مهمترين منابع مالي اقتصاد اسلامي است.
به گزارش روابط عمومي كميته امداد امام خميني (ره) مازندران، آيت‌الله نورالله طبرسي امروز در دیدار با مسئولان زکات استان مازندران در ساری اظهار داشت: قرآن بیش از همه بعد از نماز به زکات اهمیت داد.
وی تصریح کرد: مهم‌ترین مشکل ما برای دریافت زکات عمل، برنامه ریزی و کیفیت گرفتن زکات است.
نماینده ولی فقیه در مازندران در ادامه زکات را مهم‌ترین منابع مالی اقتصادی اسلام عنوان کرد و بیان داشت: در زمان پیامبر نیز توجه به امر زکات از برنامه‌های محوری بود.
وی با اشاره به مغفول مازندران زکات در دوران طاغوت بیان داشت: در بعد از انقلاب نیز پرداخت زکات مدتی مغفول مانده بود که به پیشنهاد حجت الاسلام قرائتی و با دستور رهبر پرداخت زکات در کشور اجرایی شد.
نماینده ولی فقیه در مازندران در ادامه به موضوع از بین رفتن زمین‌های کشاورزی در مازندران اشاره کرد و گفت: با ساخت وسازهای در دست اقدام زمین‌های کشاورزی مازندران در حال نابودی است.
وی در ادامه بیان داشت: اگر زکات به خوبی در مازندران احیاء شود پرداخت زکات برای اجرای کارهای عمرانی در مناطق در دستور کار قرار گیرد که مردم منطقه زکات بیشتری می‌دهند.
طبرسی در ادامه تاکید کرد: مبالغ جمع‌آوری شده زکات باید شفاف شود و اعتماد سازی مناسبی انجام شود تا مردم به سمت پرداخت زکات ترغیب شوند.
وی تاکید کرد: باید از فرصت ایجاد شده برای پرداخت زکات توسط مردم به خوبی استفاده کرد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما