مديركل ورزش و جوانان مازندران: مازندران فاقد سالن هاي ورزشي استاندارد است.

مديركل ورزش و جوانان مازندران گفت : مازندران از لحاظ داشتن سالن هاي ورزشي استاندارد ، در فقر كامل به سر مي برد كه بايد با جذب سرمايه هاي بخش خصوصي و استفاده بيشتر از توان و حمايت هاي دولتي ، اين مشكل را برطرف كرد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان مازندران احمد سعادتمند  پیش از ظهر امروز در نشست خبري با رسانه هاي مازندران همچنين گفت : در مازندران هنوز سالن هاي ورزشي استاندارد در رشته هاي ورزشي وجود ندارد كه با اين شرايط نمي توان انتظار معجزه از دستگاه متولي ورزش و يا ورزشكاران داشت .
وي بيان داشت : در مدت اخير حضور در اداره كل ورزش و جوانان مازندران تلاش كرديم ، پروژه هاي نيمه تمام ورزشي را كه سال ها است از احداث آن مي گذرد به پايان برسانيم و در اختيار ورزشکاران استان قرار دهيم .
مديركل ورزش و جوانان مازندران بيان داشت :  برنامه محوري ، مهم ترين هدف بلند مدت اداره كل ورزش و جوانان مازندران در توسعه ورزش استان است كه براي رسيدن به اين هدف ، ادارات شهرستان و هيات هاي استاني را موظف به تهيه برنامه عملياتي كرديم .
سعادتمند افزود : علاوه بر برنامه كوتاه مدت يكساله اي كه تدوين شد ، برنامه بلند مدت 5 ساله با بهره گرفتن از نظرات كارشتاسان خبره ، تهيه و تدوين شد كه اميدواريم با تحقق كامل اين برنامه ، شاهد موفقيت بيشتر ورزش استان باشيم .
وي بيان داشت : بر اساس برنامه هاي تهيه شده ، سال آينده ، سال پرداختن بيشتر به ورزش همگاني است چرا كه توجه بيشتر به ورزش همگاني ، مسير شناسايي و قهرمان پروري را هموار خواهد كرد .
مديركل ورزش و جوانان مازندران افزود : اعتقاد داريم جامعه اي كه به سمت توسعه و پيشرفت اقتصادي حركت مي كند ، اگر برخوردار از شهروندان سالم نباشد ، دچار نقصان شده و فعاليت هايش دچار اخلال خواهد شد .
سعادتمند ادامه داد : اجراي برنامه هاي پيش بيني شده اداره كل ورزش و جوانان مازندران در گرو حمايت مسوولين استاني و رسانه هاي استان است كه تاكنون و با گسترده شدن چتر حمايتي مسوولين و رسانه ها ، به تحقق برنامه هاي خود خوش بين هستيم .
وي به بداخلاقي هاي اخير رخ داده در پيرامون تيم هاي ورزشي استان اشاره كرد و گفت : براي جلوگيري از گسترش اين رفتارها كه نمايش دهنده چهره ي زشتي از ورزش استان در كشور است ، كميته ي چالش هاي فراسوي ورزش استان را تشكيل داديم كه اميدواريم با شناسايي كامل دلايل بروز اين اتفاقات ، ديگر شاهد وقوع اين بداخلاقي ها نباشيم .
مديركل ورزش و جوانان مازندران افزود : متاسفانه در ماه هاي اخير ، تيم هاي ورزشي استان هنگام برگزاري مسابقات خود در ليگ هاي  مختلف ورزشي ، وارد حاشيه هايي شدند كه به جز ضرر  كردن تيم ها و يا محروميت هاي مالي و منع ورود تماشاگران در بازي هاي خانگي ، نتيجه ديگري نداشت .
سعادتمند ادامه داد : اين كميته مي تواند با آموزش مداوم به مربيان ، سرپرستان ، ليدرها و ورزشكاران ، از وقوع ديگربار اين رخدادهاي تلخ جلوگيري كند .
وي گفت : براي آن كه انگيزه مثبت را در ورزشكاران ايجاد كنيم ، از سال آينده يك دستگاه خودرو به قهرمان اخلاق سال هديه مي دهيم و ملاك هاي پيش بيني براي اين جايزه ، ارتباطي با مدال كسب شده توسط قهرمان و ورزشكار استان ندارد . 
وي به برنامه ريزي براي شناسايي چهره هاي جديد ورزش استان اشاره كرد و گفت : برگزاري المپياد استاني در 5 رشته ورزشي از سال آينده آغاز مي شود كه به مرور زمان ، تعداد رشته هايي كه در اين المپياد به آن خواهيم پرداخت ، به 10 رشته ورزشي افزايش خواهد يافت .
مديركل ورزش و جوانان مازندران گفت : با برگزاري صحيح اين مسابقات و حضور استعداديابان رشته هاي مختلف در زمان برگزاري المپياد ، ورزشكاران مستعد به درستي در مسير قهرماني هدايت خواهند شد .
سعادتمند به لزوم بهره مندي بيشتر از تجربه ورزشكاران پيشكسوت مازندران اشاره كرد و گفت : اگر بتوانيم به درستي از توان انديشه اي ورزشكاراني كه در سال هاي گذشته افتخارات فراواني براي ورزش كسب كردند استفاده كنيم ، برخي از مشكلاتي كه نتوانسته ايم آن ها را شناسايي كنيم ، هويدا شده و مشكلات موجود اصلاح خواهد شد .
وي به امضاي تفاهم نامه با استان هاي همسايه مازندران اشاره كرد و گفت : رسيدن به توان فني رشته هايي كه استان هاي مجاور در آن به افتخارات فراوان رسيده اند ، هدف اصلي اداره كل ورزش و جوانان مازندران است .
مديركل ورزش و جوانان مازندران  بيان كرد : به عنوان مثال استان گلستان در رشته هاي كبدي و اسب سواري صاحب جايگاه ويژه اي در كشور است كه بايد بتوانيم با استفاده از راهكارهايي عملي شده اين استان ، كبدي و اسب سواري مازندران را بيش از اين متحول كنيم .
سعادتمند به برنامه هاي اين اداره كل در دهه فجر اشاره كرد و گفت : در اين ايام و با تلاش هاي صورت گرفته ، 12 پروژه ورزشي در شهرهاي مختلف استان كه از طرح هاي سفر هيات دولت به مازندران است ، مورد بهره برداري قرار خواهد گرفت .
وي گفت : علاوه بر افتتاح اين برنامه ها ، اجراي 10 برنامه شاخص و بيش از 500 برنامه ورزشي كوچك و بزرگ در شهرهاي مختلف استان نيز در اين ايام پيش بيني شده است كه با اجراي آن ، شاهد ايجاد شور و شعف بيشتر در جامعه ورزش استان خواهيم بود .
مديركل ورزش و جوانان مازندران ادامه داد : در آينده نزديك همچنين با حضور وزير ورزش و جوانان ، عمليات احداث سالن ورزشي سرپوشيده باشگاه ورزشي كاله در ‌آمل آغاز مي شود كه اين ورزشگاه با داشتن ظرفيت حضور 8 هزار تماشاگر ، پس از سالن ورزشي آزادي تهران ، دومين سالن ورزشي بزرگ كشور است .
سعادتمند گفت : جذب سرمايه بخش خصوصي و استفاده از آن در ساخت و ساز ورزشي مازندران مي تواند ضعف هاي فراوان زير ساختي ورزش استان را برطرف كند .
وي از تشكيل ستاد بازي هاي آسيايي كره جنوبي  خبر داد و گفت : اين رقابت ها آبان ماه سال 93 برگزار مي شود و در مدت زمان باقيمانده تا آغاز رقابت ها ، فرصت داريم ورزشكاران خود را در 28 رشته مختلف شناسايي و علاوه بر حضور موثر در اين رقابت هاي آسيايي ، زمينه مدال آوري ورزشكاران را در رقابت هاي المپيك برزيل فراهم كنيم .
مديركل ورزش و جوانان مازندران از آمادگي مازندران براي برگزاري رقابت هاي تنيس روي ميز "‌نوشاد كاپ "‌اشاره كرد و گفت : به فدراسيون تنيس اعلام كرده ايم اگر 20 پينگ پنگ باز برتر دنيا براي حضور در اين رقابت ها اعلام آمادگي كنند ، اين مسابقات را همه ساله برگزار خواهيم كرد .
سعادتمند گفت : رقابت هاي كشتي جام حبيبي و موحد نيز شامل اين قانون مي شود و در صورت استقبال تيم هاي مطرح و صاحب نام كشتي دنيا ، اين رقابت ها را پس از چند سال وقفه برگزار مي كنيم .
وي همچنين از تلاش براي برگزاري مسابقه فوتبال چهارجانبه با حضور تيم هاي استقلال و پرسپوليس تهران و دو تيم مازندراني خبر داد .
مديركل ورزش و جوانان مازندران توجه ويژه به جوانان را از ديگر برنامه هاي مهم اين اداره كل دانست و گفت : همتراز با پرداختن به مقوله ورزش ، جوانان نيز از اولويت هاي است كه تلاش مي كنيم با توجه بيشتر به سازمان هاي مردم نهاد ، مشكلات اين قشر بزرگ جامعه را برطرف كنيم .
سعادتمند افزود : رهبر معظم انقلاب همواره تاكيد فراواني بر حل مشكلات جوانان دارند كه بايد با برنامه ريزي صحيح ، نسبت به رفع دغدغه هاي ايشان اقدام كنيم .
وي گفت : ساخت و تكميل پروژه هاي اهدايي رهبر معظم انقلاب در سفر سال گذشته به نوشهر و چالوس ، از ديگر برنامه هايي است كه با تلاش فراوان موفق شديم اجرا شدن اين دو طرح را كه شامل ساخت 2 زمين فوتبال با ظرفيت 5 هزار نفر در اين دو شهر است آغاز كنيم .
مديركل ورزش و جوانان مازندران بيان داشت : دليل اصلي به تاخير افتادن ساخت اين دو ورزشگاه ، نداشتن زمين مناسب بود كه با همكاري مسوولين شهري نوشهر و چالوس اين مشكل در چالوس برطرف شده و در نوشهر نيز در آستانه حل شدن است .
وي در ادامه به ارائه پيشنهاد اداره كل ورزش و جوانان مازندران به فدراسيون پزشكي ورزشي اشاره كرد و گفت : ورزش مازندران سالانه حدود 800 ميليون تومان از محل دريافت بيمه هاي ورزشي درآمد دارد كه بر اساس قانون تمام اين پول ها به فدراسيون پزشكي ورزشي داده مي شود .
سعادتمند گفت : به فدراسيون پيشنهاد كرديم اين پول در مازندران بماند و از محل آن علاوه بر پرداخت تمام هزينه هاي مربوط به معالجه ورزشكاران ، كلينيك تخصصي ورزشي در مازندران احداث شود كه با برآوردهاي انجام شده در مدت 2 سال مي توانيم اين مركز درماني را ساخته و خدمات بيشتري به ورزشكاران ارائه كنيم .
مديركل ورزش و جوانان مازندران از جابه جايي مديران ادارات شهرستاني و همچنين هيات هاي ورزشي خبر داد و گفت : تعارفي با مديران ضعيف و ناكارآمد نداريم و اگر مديري نتواند برنامه هاي اداره كل را اجرا كند ، بدون ترديد تعويض خواهد شد .
گفتنی است مازندران 125 هزار ورزشكار سازمان يافته دارد .

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما