مدیرکل کمیته امداد مازندران از برگزاری نخستین همایش زکات و مسجد محوری همزمان با نخستین روز دهه مبارک فجر در استان مازندران خبر داد. به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران، ابراهیم باغبانی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران، در گفت وگویی با اشاره به برگزاری نخستین همایش  مسجد محوری و زکات همزمان با نخستین روز دهه مبارک فجر اظهار داشت: این همایش با حضور یک هزار و 500 نفر ائمه جمعه و جماعات سراسر استان مازندران برگزار می شود.
وی با بیان اینکه نخستین همایش مسجد محوری و زکات با حضور حجت الاسلام قرآئتی و آقای حسین انواری سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور برگزار می شود،
ابراز داشت: هدف از برگزاری این همایش استفاده از ظرفیت مساجد برای حل مشکلات  مردم است.
باغبانی با اعلام اینکه کمیته امداد در این طرح به دنبال واگذاری کارها و حل مشکلات مردم از طریق خود مردم با محوریت مسجد است، بیان داشت: روحانیون مساجد و اعضای هئیت امنا به دلیل ارتباط تنگاتنگی که با یکدیگر دارند هم به مشکلات اقتصادی و اجتماعی مردم واقفند و هم خیران محله ها خود را به خوبی می شناسند و می توانند کمک کار مناسب کمیته امداد باشند.
مدیرکل کمیته امداد مازندران با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت مساجد برای جمع آوری زکات و یا انواع کمک های که خیران می توانند به نیازمندان داشته باشند، کاری تازه است، اظهار داشت: در صدر اسلام نیز مساجد به عنوان یک سنگر همیشه آماده برای حل مشکلات مردم فعال بود و کمیته امداد نیز در این طرح به دنبال رسیدن به این اهداف است.
وی ادامه داد: در این همایش بزرگ سعی می شود ابعاد ظرفیت مساجد برای مشارکت و همکاری با کمیته امداد در بخش شناسایی خیران و نیازمندان تبیین شود.
باغبانی با اشاره به  ارزش ريالی  میزان زکات جمع آوری شده در استان مازندران در 9 ماهه سال جاری اظهار داشت: تاکنون 4 میلیارد و770 میلیون تومانی زکات در استان مازندران جمع اوری شده است.
مدیرکل کمیته امداد مازندران با اعلام اینکه میزان زکات جمع آوری شده در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 600 درصد رشد داشته است، گفت: از مجموع زکات جمع آوری شده 140 تن مربوط به برنج، 60 تن مرکبات و بقیه وجه نقد بوده است.
وی با اشاره به اینکه اعتقاد داریم با توجه به کشاورزی بودن استان مازندران ظرفیت بیشتری برای جمع آوری زکات در استان وجود دارد، بیان داشت: باید این ظرفیت مغفول در استان شناسایی و تبیین شود که نیازمند مشارکت و همکاری روحانیون، خیران و هیئت امنای مساجد است.
نخستین همایش مسجد محوری و زکات 12 بهمن ماه همزمان با نخستین روز دهه مبارک فجر در مصلای نماز جمعه مرکز مازندران با حضور یک هزار و 500 نفری روحانیون و ائمه جمعه و جماعات استان مازندران با سخنرانی حجت الاسلام قرائتی، انواری سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور، آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران، طاهایی استاندار مازندران، نبی لو دبیر ستاد زکات کشور و باغبانی  مدیرکل کمیته امداد استان مازندران برگزار می شود.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما