مدير کل تبليغات اسلامي مازندران به آغاز دوره امامت حضرت ولي عصر (عج)اشاره کرد و گفت : انتظار ظهور حضرت ولي عصر(ع) انتظار تحقق وعده الهي است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي مازندران ، حجت الاسلام ناصر شکريان ضمن اشاره به آغاز دوره امامت حضرت ولي عصر (عج)اشاره و  لزوم تبيين فرهنگ مهدويت در جامعه تأكيد كرد : نهم ربيع الاول، به عنوان نخستين روز امامت امام زمان (عج) و شروع دوره حياتي در تاريخ شيعه اهميت ويژه اي در فرهنگ اسلام دارد .
وي افزود: يکي از وظايف هر مسلمان که در اساس تعاليم اسلام نيز گنجانده شده است ، انتظار ظهور حضرت ولي عصر (عج) است که همان انتظار تحقق وعده الهي مبني بر حاکميت وارثان واقعي و صالحان و تشکيل حکومت جهاني حضرت مهدي (عج) است.
شکريان در ادامه با اشاره به حديث نبوي پيرامون شناخت امام اظهار داشت : دريافت کمال حقيقي انساني ، پس از ختم نبوت به اطاعت و پيروي از دستورات و رهنمودهاي امام هر زمان بستگي دارد و البته حرکت در اين مسير بدون شناخت ، آگاهي و معرفت امام ممکن نخواهد شد.
عضو شوراي فرهنگ عمومي مازندران اضافه کرد : معرفت نسبت به ويژگي ها و شناخت اوصاف ائمه معصومين (ع) در سير تکامل فرد و جامعه و کمال ايمان درست اهميت ويژه اي دارد به طوري که پيامبر گرامي اسلام (ص)  پيرامون شناخت امام فرموده‌اند: من مات و لم يعرف امام زمانه مات ميتة جاهلية .هر كس بميرد و امام زمان خود را نشناسد ، به مرگ جاهليت مرده است .
مدير کل تبليغات اسلامي مازندران تاکيد کرد : واضح است که معرفت نسبت به امام ، مراتبى دارد كه هر مرتبه از آن ، به قسمتي از احتياج فرد و جامعه در زمينه هاى مختلف مربوط به خود پاسخ مى گويد و آنان را به معرفت و كمال هدايت مي کند

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما