نشست هم اندیشی معاونین ، مدیران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و اداره ثبت اسناد و املاک استان در خصوص صدور سند مالکیت روستایی و شهری (‌شهر های زیر 25 هزار نفرجمعیت ) در سالن جلسات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان تنکابن برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  استان مازندران ، نشست هم اندیشی معاونین ، مدیران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و اداره ثبت اسناد و املاک استان در خصوص صدور سند مالکیت روستایی و شهری (‌شهر های زیر 25 هزار نفرجمعیت ) در سالن جلسات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان تنکابن برگزار گردید.

 
در این نشست که با حضور مهندس احمدی معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و مدیران شهرستان و کارشناسان ارشد این نهاد و همچنین مهندس اسدی معاون اداره ثبت اسناد و املاک استان و روسای شهرستان این اداره برگزار شد ، طرفین بر همکاری و تعامل هر چه بیشتر در جهت تسریع در روند صدور سند مالکیت تاکید نمودند.

 
مهندس احمدی، معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مازندران ، به چگونگی و میزان صدور سند مالکیت روستایی و شهری در استان مازندران اشاره و خاطر نشان کرد :  در راستای اجرای قانون ماده 133 و 140 برنامه سوم و چهارم توسعه ، بنیاد مسکن با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک نسبت به صدور سند  مالکیت در روستاها اقدام نمود و در طول برنامه پنجم نیز صدور سند را در شهر  های زیر 25 هزار نفر جمعیت به عهده گرفت .
بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران با همکاری و تعامل اداره ثبت اسناد و املاک استان توانست در طول برنامه سوم و چهارم توسعه در روستاهای استان حدود 210 هزار جلد سند مالکیت صادر و تحویل مالکین دهد و همچنین در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت در 3 شهر استان حدود 1000 جلد سند را صادر و تحویل مالکین قرار داده است.
وی افزود : در سال 1391 با همکاری با اداره کل ثبت اسناد و املاک استان حدود 10 هزار جلد سند در مرحله صدور می باشد که با پایان یافتن آخرین مرحله اداری در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.
ادامه مهندس اسدی ، معاون اداره کل ثبت اسناد و املاک استان مازندران در این نشست همکاری دو اداره مذکور را در روند صدور سند مالکیت روستایی ، بسیار خوب ارزیابی نمود و گفت : صدور سند مالکیت در راستای اجرای دو قانون می باشد ، اجرای قانون ساماندهی و حمایت از عرضه مسکن و دوم اجرای قانون تعیین تکلیف اراضی و ساختمان های فاقد سند رسمی .
وی در خصوص صدور سند مالکیت در روستاها و شهر ها بیان داشت : متولی این امر در روستاهاو شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت ، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی می باشد که این مهم در راستای حمایتی است که دولت در مبحث  ساماندهی املاک و دولت الکترونیکی به آن اشاره نموده است و با عنایت به فرموده امام راحل ( ره ) در تاکید بر توجه به  قشر محروم جامعه آنرا به این نهاد مقدس محول نموده و هدف از آن را حمایت از مردم محروم و آسیب دیده و قشر نیازمند جامعه دانسته  است.
شایان ذکر است که در راستای ترویج فرهنگ  مهاجرت معکوس  از شهر به روستا با عنایت به ارائه خدمات بهینه و سازنده در غالب اجرای طرح های هادی و ساماندهی فضاهای آموزشی ، فرهنگی و ورزشی و ... و همچنین تسهیلات بهسازی واحدهای مسکونی ، صدور سند و غیره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی متولی کلیه امور در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت می باشد

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما