گردهمایی مدیریت مشارکتی و آموزشی 5s به منظور مشارکت فعالانه کارکنان در اداره شرکت و نهادینه کردن اصول اولیه مدیریت مشارکتی با حضور جمعی از کارشناسان شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران در سالن اجتماعات این شرکت برگزار شد. به گزارش اداره روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران؛معاون منابع انسانی و پشتیبانی شرکت در سخنانی با اشاره به ضرورت مشارکت کارکنان در تصمیم گیریها اظهار داشت: مشارکت در یونان باستان به معنای مردم سالاری تلقی می شد اما امروزه این اصل مهم از ضروریات هر نهاد و به معنای نیرومند کردن و قدرت بخشیدن محسوب می شود و هر سازمانی که بخواهد مقتدرانه به سوی اهداف از پیش تعیین شده خود حرکت کند باید مدیریت مشارکتی را پیاده کند و درتصمیم گیریها کارکنان را مشارکت دهد.

 سید محمد آقازاده، برنامه ریزی را راس کار مدیریت خواند و گفت: برنامه ریزی در سطوح مدیریتی مساوی با تصمیم گیری است لذا کارکنان خلاق باید در برنامه ریزیها شرکت داده شوند چرا که مدیریت مشارکتی با وجود کارکنان خلاق و مبتکر به پیشرفت می رسد.
وی افزود:  یکی از جلوه های مدیریت مشارکتی کار تیمی است  و در این نوع مدیریت اگر مدیر در عملکرد خود پیروز شود و یا شکست بخورد همه افراد تیم در آن سهیم هستند بنابراین مدیر مشارکتی خوب کسی است که بتواند تیم خوبی بسازد.
مهندس آقازاده ادامه داد: مدیریت مشارکتی یعنی پذیرش مسوولیت، در این روش مدیریتی اگر کارکنان در بازدهی شرکت با مشکل مواجه شوند مشکلات و دشواریها را از جانب خود می بینند و به دنبال مقصر نمی گردند و همین پذیرش مسوولیت است که طعم انسانیت را در روح و روان هر یک از کارکنان پخش می سازد و از آنها یک فرد مسوول می سازد.
وی گفت: یک مدیر مستبد فقط اطلاعاتی را دریافت می کند که به نظر کارکنان برای او خوشایند هست و چون کارکنان اطلاعات بد را از او پنهان می سازند از دریافت اطلاعات نامساعد محروم می ماند، اما مدیر مشارکتی کارکنان را همچون یک منبع می بیند که یار و یاور او هستند و به همان اندازه که شرکت از آنها سود می برد مردم هم از آنان بهره مند می شوند.
معاون پشتیبانی و منابع انسانی شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران خاطرنشان کرد: یکی دیگر از راهکارهای اجرای مدیریت مشارکتی نظام پیشنهادات است که در شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران با توجه ویژه به این مهم کمیته نظام پشنهادات برای بیان اندیشه ها، نظرات و خلاقیت افراد تشکیل شده است و در واقع نظر آنها را در بهبود بهره وری شرکت جویا می شود.
در ادامه رییس اداره منابع انسانی و تحولات اداری،هنر مدیریتی را شناخت درست نیروی انسانی عنوان کرد و گفت: در مدیریت مشارکتی s 5   ،5 اصل مدیریت کیفیت شامل ساماندهی،نظم و انضباط،پاکیزه سازی، استاندارد سازی و سازمان یافتگی مطرح است که باید کارکنان با فراگیری این اصول در مدیریت مشارکت داشته باشند.
قدرت ا...یزدانی هدف از اجرای آموزش را مشارکت کامل در برقرای ارتباط،زمینه سازی فرهنگ خود انظباطی، نهادینه کردن فرهنگ بهره وری،افزایش تعلق سازمانی، بهاءدادن به شغل و شاغلین و ....عنوان کرد و گفت:یکی از راهکارهای خوب تقویت رویه تعهد و نظام پیشنهادات است که یک نظام فکری و عملی محسوب می شود و تمامی اعضای شرکت در سطوح مختلف مدیریتی می توانند در آن شرکت کنند.
وی افزود: در این راه روشهای حل مساله فعالانه اندیشه و هر گونه ایده ، ابتکار،نظر و راهکار که در راستای بهبود فعالیت ها و فرایندهای انجام کار،ارتقای بهره وری و کیفیت کار،صرفه جویی و کاهش هزینه ها ، افزایش ایمنی و سلامت ، رضایتمندی کارکنان و ارباب رجوع و ...به طور مستقیم و غیر مستقیم با وظایف سازمان باشد ، پیشنهاد می شود.

 
رییس اداره حقوقی و رسیدگی به شکایات  شرکت آبفار مازندران نیز طی سخنانی با اشاره به قانون تخلفات اداری و کارکنان دولت اظهار داشت : در ماده 8 قانون مذکور 38 عنوان تخلف اداری نامبرده شده که در صورت تخلف کارمند برابر ماده 9 قانون تخلفات اداری برای وی در هیات بدوی رسیدگی به تخلفات، مجازات تعیین شده است.
علی اصغر علی پور، با اشاره به ابلاغ قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد در آبان ماه 90 ضمن تعریف فساد افزود:آگاهی کارکنان از فساد و پیشگیری از آن بهترین راه حل مقابله با فساد اداری است که نه تنها تمامی مسوولان دستگاهها بلکه برابر تبصره ماده  13 قانون مذکور هر یک از کارکنان دستگاههای مشمول قانون هم موظفند وقوع جرائم و فساد را به مسوول بالاتر خود و یا واحد نظارتی گزارش کنند.
وی با اشاره به راه اندازی سامانه ((سامد)) در راستای رسیدگی به درخواست و شکایات اشخاص گفت: سامانه ثبت شکایات هم در سایت آبفار استان راه اندازی شده که مردم می توانند شکایات خود را به اداره رسیدگی به شکایات این شرکت ارائه کنند.
علی پور با اشاره به ابلاغ قانون مستند سازی اراضی بدون سند مالکیت اظهار داشت:با تهیه کروکی مقدمات ثبت درخواست سند اراضی شرکت مهیا شده است.
در ادامه یکی از مدرسان دانشگاه به ارائه آموزش 5s   پرداخت و مقرر شد برای همه کارشناسان با همکاری مرکز آموزش صنعت آب و برق مازندران گواهینامه ای صادر شود.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما