مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي مازندران گفت:به گونه‌ای برنامه‌ریزی کردیم که تغییر مدیریت‌ها باعث نشود که کار دانشنامه به تعویق بیافتد.

حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی ظهر امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران افزود:خوشبختانه رسانه ها عملكرد بسيار خوبي در سطح استان و در تمامي زمينه ها داشته اند.

وی با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره پیامک ادبی قرآنی خاطر نشان كرد: مهلت شرکت در این جشنواره تا ساعت 24 روز دهم بهمن ماه است.

ابراهیمی همچنين با اشاره به برگزاری جشنواره بین‌المللی آیات، اظهار داشت: بحث تدوین دانشنامه مازندران را هم به صورت جدی پیگیری می‌کنیم.

وی تصريح كرد:همچنين به گونه‌ای برنامه‌ریزی کردیم که تغییر مدیریت‌ها باعث نشود که کار دانشنامه به تعویق بیافتد
ابراهیمی افزود: جشنواره ملی عکس با مضامین قرآنی از 11 تا 14 بهمن‌ماه برگزار می‌شود و دو هزار و 150 اثر از 226 عکاس به این جشنواره راه یافته است.

وی با بیان این‌که 70 اثر به بخش نهایی جشنواره راه یافته است، خاطر نشان كرد: از این تعداد، چهار اثر برگزیده انتخاب می‌شود.

ابراهیمی اظهار داشت: این جشنواره در دو بخش اصلی و ویژه و در شهرهای بابلسر، ساری و آمل با حضور عکاسان صاحب ‌نام، کارگاه عکاسی برگزار می‌شود.

وي در ادامه با اشاره به تغییر محل برگزاری نمایشگاه کتاب مازندران، تصريح كرد: یکی از رنج‌هایی که در استان داریم نداشتن محلی برای برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی است.

وی خاطرنشان کرد: مرکز استان در این رابطه از فقر مفرط برخوردار است.

ابراهیمی با بیان این‌که نمایشگاه کتاب امسال در کیلومتر سه جاده ساری به قائم شهر برگزار می‌شود، افزود: این فضا مربوط به کارخانه چوخا بود که در حال حاضر قرار است مرکز تفریحی توریستی در آن ساخته شود و شش هزار متر از سوله این فضا را به نمایشگاه کتاب اختصاص دادیم.

وی ادامه داد: نمایشگاه کتاب مازندران 14تا 21 بهمن‌ماه از ساعت 14 تا 21 برگزار می‌شود.

ابراهيمي با بیان اینکه باید به تازه‌های کتاب روی بیاوریم،افزود: در کنار نمایشگاه، برنامه‌های جنبی هم برگزار می‌شود و تاکنون چیزی به عنوان بن کتاب تعریف نشده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران خاطر نشان کرد: 32 کانون فرهنگی در ایام دهه‌فجر راه‌اندازی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در رابطه با مشاغل خانگی به 32 رشته تسهیلات پرداخت نموده ايم، اظهار داشت: در مجموع یک میلیارد و 500 میلیون تومان در این راستا تسهیلات پرداخت شده است.

ابراهیمی همچنین درباره سامانه سمان تصريح كرد: از شرق تا غرب استان در هر شهری که حضور پیدا می‌کنیم، خبرنگاران و اصحاب رسانه مشکلاتی را در این رابطه دارند و این سامانه تبدیل به کلاف سردرگمی شده که ما و خبرنگاران را رنجور کرده است.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما