نماينده ولي فقيه در استان مازندران گفت: اسلام در زكات به دنبال جامعه سازي است. نماينده ولي فقيه در مازندران گفت: زكات يكي از منابع درآمد اسلامي است و اسلام در اين اصل به دنبال جامعه سازي است.

به گزارش روابط عمومي كميته امداد امام خميني (ره) مازندران، آيت‌الله نورالله طبرسي پيش از ظهر امروز در اجتماع بزرگ روحانيون، ائمه جمعه و جماعات استان در همايش زكات و مسجد محوري اظهار داشت: انقلاب اسلامي انقلابي است كه ثمره مسجد بوده است و  حركت اوليه آن از مسجد شكل گرفته است.
وي با اشاره به اينكه آمريكا درباره پيروزي انقلاب اسلامي ايران اعتراف كرد كه اين انقلاب، انقلاب رسانه‌اي بوده است، ادامه داد: انقلابي كه در آن رسانه‌ سنتي(مسجد) در برابر رسانه‌هاي مدرني كه شاه پهلوي و دوستان آن داشتند به پيروزي رسيد.
نماينده ولي فقيه در مازندران مسجد را ابراز فرهنگي موثر براي تحقق اهداف انقلاب اسلامي ايران برشمرد و گفت: اگر مسجد نباشد، بسياري از اهداف انقلاب به ثمر نمي‌نشست.
وي با اشاره به اينكه مسجد بايد در راس امور مسلمانان قرار گيرد، اظهار داشت: زكات يكي از منابع درآمد اسلامي است و اين اصل اقتصادي اصلي جامع است.
طبرسي با اشاره به اينكه اسلام در زكات به دنبال جامعه سازي است، خاطر نشان كرد: در كنار اهداف جامعه سازي امورات مردم نيز در كنار زكات محقق مي‌شود.
وي با اعلام اينكه در مازندران 48 گونه كشاورزي داريم، ياداور شد: شايد در اين استان مصاديق واجب زكات كه همان گندم، جو، كشمش، خرما و مواردي كه اسلام به صورت كامل بيان كرده است، نباشد اما مردم براي پرداختن زكات مستحبي تمايل خود را نشان دادند كه در اين بخش بايد مساجد نيز در كنار كميته امداد فعاليت خود را به صورت مشخص داشته باشد.اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما