در نخستين روز از آغاز دهه مباركه فجر سالن اجتماعات اداره كل حفاظت  محيط زيست مازندران با حضور دكتر شاعري قائم مقام سازمان حفاظت محيط زيست كشور به بهره برداري رسيد.
دكتر شاعري در اين مراسم گفت: در حاليكه سرانه جنگل در دنيا هشت هزارمتر مربع است ، اين سرانه در كشور ما به كمتر از يك هزارو 700متر رسيده است.
وي از جنگل هاي شمال به عنوان هويت طبيعي ايران ياد كرد و افزود:حفاظت از جنگل تكليف ملي است و همه بايد در متوقف شدن برداشت چوب از جنگل را فرياد بزنيم.
قائم مقام و معاون محيط زيست انساني سازمان حفاظت محيط زيست خاطر نشان كرد: امروز توسعه در جهان به هر بهايي صورت نمي گيرد، بلكه هر توسعه اي به ويژه توسعه صنعتي متاسب با آخرين استاندارد هاي دنيا انجام مي شود.
دكتر شاعري به مشكلات زيست محيطي درياي خزر اشاره كرد و بيان داشت: آلودگي خزر جان آبزيان را گرفته و ذخاير نادر اين دريا را نيز در خطر جدي قرار داده است .
وي نبود حتي يك رودخانه سالم در استانهاي شمالي به ويژه مازندران را از ديگر مشكلات زيست محيطي عنوان كرد و ادامه داد: توليد روزانه 150 ميليون متر مكعب فاضلاب شهري ، 60هزار متر مكعب فاضلاب صنعتي و سه هزار تن زباله در مازندران ، محيط زيست استان را به شدت تهديد مي كند.
قائم مقام و معاون محيط زيست انساني سازمان حفاظت محيط زيست به فعاليت بيش از يكصد واحد صنعتي آلاينده در استان مازندران اشاره كرد و گفت: با توجه به توسعه دانش و تكنولوژي ، سازمان محيط زيست بايد قدرت و توان تنظيم كننده توسعه و نظارت عالي بر امور مربوط را داشته باشد.
معاون محيط انساني سازمان حفاظت محيط زيست كشور تاكيد كرد: توسعه صنعتي بايد همگام با حراست از محيط زيست باشد.
وي با اشاره به حساسيت و شكنندگي بيش از حد مقولات زيست محيطي استانهاي شمالي ، گفت :امروز حفاظت از محيط زيست به عنوان زير ساخت تداوم حيات انسانها در اولويت برنامه هاي توسعه اي دولت است.
در پايان اين جلسه از واحدهاي صنعتي و خدماتي استان مازندران كه در دوازدهمين نمايشگاه بين المللي محيط زيست حضور داشتند تجليل شد.
يادآور مي شودسالن اجتماعات اداره كل حفاظت محيط زيست مازندران با زير بنا 350 متر مربع و با ظرفيت 255نفر با هزينه دو ميليارد ريال به احداث و به بهره برداري رسيده است .

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما