استاندار مازندران گفت: بيش از 1200 مدرسه و مركز قرآني در مازندران فعال است.

به گزارش روابط عمومي استانداري، سیدعلی اکبرطاهایی، استاندار مازندران در مراسم اختتامیه سی پنجمین دوره مسابقات قرآنی کشور در ساري با تقدیر از برگزارکنندگان این برنامه گفت: کمیته های 14 گانه این مسابقات در مازندران به خوبی توسط معاون سياسي امنيتي و اجتماعي و جانشين استاندار در ستاد عالي مدیریت شدند.

وی همزماني دهه مبارك فجر با مسابقات قرآنی کشور در مازندران را به فال نيك گرفت و افزود: انقلاب اسلامی ایران با هدایت حضرت امام خميني(ره) شکل گرفت و با درايت مقام معظم رهبری در حال تداوم براي رسيدن به قله هاي پيشرفت و توسعه در سايه سار دين مبين اسلام و قرآن است.

وی با اشاره به حضور دو قرآن پژوه و اسلام شناس برجسته جهان در مازندران یادآور شد: وجود با بركت حضرات آیات جوادی آملی و حسن زاده آملی در استان براي مازندراني ها مايه عزت و افتخار است چرا كه اين خطه همواره سرزمين عالمان قرآني است.

نمایده عالی دولت در مازندران به فعالیت 350 مدرسه قرآنی در آموزش و پرورش مازندران اشاره کرد و گفت: اداره کل تبلیغات مازندران نیز هدایت  بیش از 450 درالقرآن را در برنامه کاری خود دارد.

وی تعداد مربیان قرآنی آموزش و پرورش مازندران را 450 نفر اعلام نمود و تصريح كرد: همه دولت های جمهوری اسلامی ایران در ترویج مفاهیم قرآنی نقش به سزایی داشتند ولی در دولت نهم و دهم باهمکاری مجلس در قالب نظام بودجه توجه ویژه ای به آموزه های قرآنی شد.

استاندار مازندران در پایان گفت: در راستاي توجه به قرآن پژوهي و تاكيدات مقام معظم رهبري برای توجه نسل جوان به اين كتاب آسماني بايد در جامعه اسلامی مان گام های موثر برداشت.

 گفتني است در پايان اين مراسم از نفرات برتر قرآن در سي وپنجمين دوره مسابقات سراسري رشته هاي قرائت، ترتيل، مفاهيم و حفظ قرآن كريم تجليل به عمل آمد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما