مدیر کل دادگستری استان مازندران گفت: جامعه عاری از جرم وجنایت یک عزم عمومی وملی را می طلبد.

مدیر کل دادگستری استان مازندران در اختتامییه جشنواره کاریکاتور پیشگیری از خشونت با اشاره به اینکه مساله پیشگیری از جرم مورد انتظار همه آنهایی است که به یک جامعه سالم وعاری از آلودگی ها می اندیشند افزود : جرم هر چه کوچک باشد آلودگی فراهم می کند وآن امنیتی که خاص درونی ما است قطعا وقوع جرم آن را مخدوش می کند

طالبی با بیان اینکه همه ما می خواهیم در جامعه عاری از جرم زندگی کنیم تاکید کرد: جامعه عاری از جرم وجنایت یک عزم عمومی وملی را می طلبد.

وی پیشگیری از جرم به این معناست که سعی کنیم حتی الامکان جرمی به وقوع نپیوندد ادامه داد :اگر جرمی در جامعه ای صورت بگیرد ابهت را از بین می برد و همه ما موظفیف تا جرمی در جامعه صورت نگیرد.

مدیر کل دادگستری استان مازندران بیان داشت: وقوع جرم مطلوب کسی نیست وپیشگیری از قتل ، توهین وناهنجاری های اجتماعی از خاصه های درونی هر انسانی است.

طالبی بابیان اینکه 10 جرم اول در استانها شناسایی شده است خاطر نشان کرد :برنامه ریزی های خوبی برای این جرائم که  از گستردگی زیادی در جامعه برخوردارند صورت گرفته است.

وی یکی از برنامه ریزی های صورت گرفته در این زمینه را ایجاد نمایشگاه جلوگیری از خشونت دانست و تاکید کرد:امروز با برگزاری چنین جشنواره هایی و از طریق زبان هنر از جرم پیشگیری کنیم.

مدیر کل دادگستری استان مازندران با اشاره به سیمای افراد گناهکار در قرآن کریم افزود :این افراد در روز قیامت با سیمای تاریک وارد محشر می شوند و افرادی که در این دنیا کارهای خوبی انجام دادند با صورت نورانی وارد محشر می شوند.

براری : قالب جرایم اولیه نشات گرفته از خشم است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری مازندران در اختتامییه جشنواره کاریکاتور پیشگیری از خشونت با بیان اینکه قالب جرایم اولیه نشات گرفته از خشم است گفت :وجود خشم وجرم در جامعه باعث می شود کیفیت زندگی در جامعه پایین بیاید وبنابراین هدف کلی این جشنواره در حوزه خشونت است .

براری با اشاره به سوره آل عمران  افزود: شروع ایده ما برای این جشنواره بر اساس همین آیه قرانی است.

وی با بیان اینکه بر اساس اطلاعات آماری جرائم اولیه نشات گرفته از خشم است تاکید کرد : نداشتن احساس امنیت در جامعه بدتر از خود امنیت است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری مازندران با اشاره به وقوع جرم در کشور آمریکا افزود:دراین کشور که مهد خشونت درجامعه است اقدامات فرهنگی زیادی صورت گرفته است و جامعه به سمت هنر روی آورده است.

براری ازجمله موضوع و محوریت جشنواره را توهین ،تهدید وپرخاشگری دانست وادامه داد:برای اینکه این جشنواره یک رقابت تنگاتنگ علمی  باشد فراخوانی صورت گرفت تا همه در این جشنواره شرکت کنند

وی با تاکید بر اینکه جرم در داخل مردم رخ می دهد وخود مردم در پیشگیری از جرم موثرند بیان داشت :براساس تحقیقات صورت گرفته در ایران 70 درصد جرایم از طریق مردم کشف می شود

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری مازندران با بیان اینکه در وقوع جرائم عوامل مختلف اجتماعی ، اقتصادی ،فرهنگی دخیل است تاکید کرد : باید برای پیشگیری جرایم از طریق حوزه هنری وارد عمل شد وسازمانهای مختلف دولتی می تواند در پیشگیری جرائم موثر باشند.

براری با بیان اینکه زیبایی در خوبیها است گفت :کارهای هنری باعث می شود تا مردم بیشتر با جرایم آشنا شوند.

وی با اعلام اینکه در بخش ضرب وجرح در سال جاری افزایش پرونده داشته ایم ادامه داد :در سال گذشته 16هزار ویکصد و سه پرونده بود که در سال جاری این میزان به 16 هزاروهفتصدوشصت وچهار پرونده رسید.

وی افزود:براساس این آمارها در بعضی از حوزه ها افزایش جرم وجنایت داشته ایم و در بعضی از جرایم کاهش پرونده را داشته ایم .

شایان ذکراست در پایان این جشنواره از نفرات برگزیده با اهدای جوایزی قدردانی شد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما