مدير عامل شركت توزيع برق مازندران گفت : پروژه تامين برق چاههاي  محوري كشاورزي منطقه شانه تراش و پيترودپي بندپي غربي بابل با اعتباري بالغ بر 3500 ميليون ريال به بهره برداري رسيد.

مهندس منوچهر جعفري افزود : با بهره برداري از اين پروژه چاههاي كشاورزي 400 هكتار از زمين هاي كشاورزي منطقه بندپي غربي برقدار شد.
وي اظهار داشت : براي بهره برداري از اين پروژه حدود 10 كيلومتر شبكه فشار ضعيف و شش كيلو متر شبكه فشار متوسط احداث ،12 دستگاه  ترانسفورماتور و تابلوي توزيع و 402 اصله پايه 14 متري و 12 متري نصب شده است .
مدير عامل شركت توزيع برق مازندران با اشاره به اينكه سه درصد مشتركين برق استان را مشتركان كشاورزي تشكيل مي دهند، گفت : مشتركان كشاورزي 13 درصد مصرف برق استان را به خود اختصاص داده اند . جعفري تعداد مشتركان حوزه توزيع برق مازندران را يك ميليون و 66هزار و 875 مشترك بر شمرد و گفت : از اين تعداد 233 هزار مشترك در شهرستان بابل فعاليت مي كنند .
مدير عامل شركت توزيع برق مازندران افزود : نگاه ما به شهرستان بابل نگاه ويژه است و از سال 86 تاكنون هم از لحاظ سهم بري و هم تعداد پروژه ، بابل بيشتر از شهرهاي ديگر مد نظر قرار گرفته و در مجموع بابل در زمينه برق روند روبه رشد را دارد .
جعفري از ازدياد نقاط اتصال به مردم در نقاط مختلف استان خبر داد و خاطر نشان كرد : تشكيل امورهاي شمال و جنوب در بابل ، راه اندازي قطب ها، مراكز فوريت هاي برق ( 121) و ... از جمله اقداماتي است كه جهت تسريع در كار مردم مناطق مختلف استان از جمله بابل راه اندازي شد ه است  .
وي مشكل عدم دريافت سهم بري شركتهاي توزيع از فروش انشعاب را مطرح و اظهار داشت : از سال 83 كه نمايندگان وقت تصميم گرفتند بهاي انشعاب برق ثابت بماند و دولت ما به التفاوت آن را به شركتهاي توزيع بدهد تاكنون هنوز اين مبلغ پرداخت نشده و اگر دولت اين سهم بري را به ما بدهد  مشكلات روستاها سريع تر حل مي شود .
مدير عامل شركت توزيع برق مازندران هزينه برقراري انشعاب 25 آمپر در روستاها را 75 هزار تومان و در شهرها 250 هزار  تومان عنوان و تصريح كرد : اين در حالي است كه هزينه برقراري انشعاب براي شركتهاي توزيع در شهر يك ميليون و 300 هزار تومان و روستاها يك ميليون و 100 هزار تومان است .
حسين نياز آذري نماينده بابل در مجلس شوراي اسلامي  نيز در مراسم برق رساني به چاه هاي كشاورزي روستاهاي شانه تراش و پيترودپي اظهار داشت : در سال توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني ، تلاش مسئولان درصدد رفع نيازهاي ملي جامعه بوده كه اقدامات مسئولان توزيع برق استان براي برقدار كردن چاههاي كشاورزي در ايام ا... دهه فجر خدمتي ديگر در راستاي عبور از تحريم دشمنان و اقتصاد مقاومتي است.
رئيس مجمع نمايندگان مازندران  با اشاره به اينكه بخش كشاورزي و دامپروري با ثبات ترين بخش خودكفايي است ، افزود: حمايت از زير ساخت هاي بخش كشاورزي از سوي شركت توزيع برق مازندران قابل تقدير بوده  و از هداياي نظام خدمتگذار به مردم است.
وي اظهار داشت : امروز فرصت مناسبي براي تجديد ميثاق با امام و شهداء و انقلاب و اسلام است تا با تلاش پيگيري در امور مختلف مردم به اهداف عاليه نظام دست يابيم.
نيازآذري بيان داشت : در شرايط امروزي تنها با ايجاد وحدت و سعي وتلاش مي توانيم اين جبهه   مهم را فتح كنيم ، ايران در طول انقلاب در زمينه هاي مختلف هوشيارانه ميدان داري كرد ودر شرايط حساس فعلي نيز با همدلي همه مردم و مسئولان با حضور در راهپيمايي 22 بهمن بار ديگر به استكبار جهاني
مي فهمانيم كه نظام ما بر خاسته از مردم سالاري ديني است.
وي تصريح كرد: با پيروي از منويات رهبري حركت سياسي ما در 22 بهمن سبب مي شود تا فرهنگ غني ديني به جهان صادر شود.
حجه الاسلام علي اكبر ناصري نماينده بابل در مجلس شوراي اسلامي نيز دراين مراسم اظهار داشت : برقدار شدن چاههاي كشاورزي گامي موثر براي تقويت بخش كشاورزي است كه از سوي شركت توزيع برق مازندران انجام شده است .
وي به فرموده امام جعفر صادق (ع) اشاره كرد و افزود : هيچ حرفه اي نزد خداوند مقدس تر از كشاورزي نيست و امروز بخش عمده نيازهاي ما وابسته به بخش كشاورزي است و صنعتي شدن بخش كشاورزي ، افزايش را ندمان توليد و صنايع تبديلي را به همراه دارد..

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما