رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مازندران: صادرات فرآورده های لبنی در ده ماهه سالجاری به رقم بیش از 112 میلیون دلار رسیده است .

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مازندران: رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مازندران با بیان این مطلب اظهار داشت: صادرات فرآورده های لبنی در ده ماهه سال 90 رقم 82 میلیون دلار بوده که علاوه بر تحقق این رقم در ده ماهه سال جاری حدود 30 میلیون دلار افزایش داشته است.

   مرتضی هاشم پور افزود: صادرات فرآورده های لبنی استان مازندران طی دهه ماهه سال 91 نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 37 درصدی را نشان می دهد.

   وی تصریح کرد: از لحاظ وزنی نیز صادرات فرآورده های لبنی در ده ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال 90 بیش از 50 درصد رشد داشته به طوریکه از رقم 51572 تن به رقم 77209 تن افزایش یافته است.

   رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مازندران با اشاره به کشورهای هدف گفت:        فرآورده های لبنی استان به کشورهای عراق،کویت و عربستان که مهمترین بازارهای هدف استان در این بخش می باشند و همچنین کشورهای حاشیه دریای خزر صادر می شود.

   مرتضی هاشم پور با بیان اینکه پتانسیل استان در تولید و صادرات فرآورده های لبنی بسیار بالا می باشد اظهار داشت: باید با برنامه ریزی مناسب و حل مسائل و مشکلات شرکتهای تولیدی صادرات فرآورده های لبنی،تامین مواد اولیه این واحدها،پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش و ... روند رو به رشد صادرات این بخش را حفظ و توسعه بخشید.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما