رئیس مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اعلام کرد :  بانوان در زمینه هیئت علمی بعد از انقلاب اسلامی رشد 703 درصدی داشته  اند .

رئیس مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در نخستین جشنواره ملی خانواده کارآفرین و زنان فناور در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی اداره کل ارشاد مازندران برگزار شد به حضور زنان در جامعه اشاره کرد واظهار داشت : زنان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی حضور تاثیرگذار در جامعه نداشتند.

مجتهد زاده با اشاره به رشد 703 درصدی بانوان در زمینه هیئت علمی گفت : این آمار حاکی از آن است که زنان بعد از انقلاب اسلامی توانستند وارد عرصه های علمی شوند و بانوان با وجود انقلاب اسلامی هویت پیدا کرده و احیا شدند.

وی این رشد را تنها در عرصه های علمی ندانست وبا بیان اینکه بانوان بعد از انقلاب اسلامی در همه زمینه ها رشد کرده اند و افزود : بانوان در عرصه های فرهنگی ، هنری و ورزشی هم موفقیت کسب کردند و امروز رشد 97 درصدی مربیان زن در حوزه ورزش را در سال‌های بعد از انقلاب اسلامی تا به امروز شاهد هستیم.

رئیس مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به حقوق زن در جوامع مختلف اشاره کرد و تاکید کرد : در تمامی جوامع بین‌المللی نه حق رأی برای زن قائل بودند و نه حق مالکیت خصوصی و جنبش‌های حق مالکیت خصوصی در جوامع غربی از 100 سال قبل تاکنون شروع شده است .

مجتهد زاده با اشاره به اینکه اسلام در 1400 سال قبل، به حضور زنان در جامعه توجه کرده است گفت : در آن دوران شاهد حضور زنان در مسائل سیاسی به ویژه حضرت زهرا (س) و حضرت زینب (س) هستیم.

وی به لایحه‌ 81 ماده برای تامین امنیت زنان در خانواده اشاره کرد و افزود : این لایحه برای نخستین بار در جهان تدوین شده که تقدیم هیئت دولت شد و در کمیسیون لوایح مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

 رئیس مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه ستاد ملی زن و خانواده را برای قوت بخشیدن برنامه‌های حوزه زنان و خانواده ایجاد کردیم تاکید کرد : در حوزه حقوقی خلأهایی در مورد زنان وجود دارد و در برخی قوانین نیاز به بازنگری داریم و تیم قوی کارشناسی، این مقوله را در دستور کار دارد.

مجتهد زاده با اشاره به بیانات رهبر انقلاب اسلامی درباره امنیت زن در خانه  ادامه داد : در هیچ کشور دنیا هیچ رهبری را ندیدیم که به این شکل در رابطه با مسائل مرتبط با زنان دغدغه داشته باشند .

در ادامه دبیر جشنواره ملی خانواده کارآفرین و زنان فناور با بیان اینکه خانواده همواره مورد تاکید جوامع بوده است افزود :  جهانی شدن تحکیم جامعه را با مشکل مواجه کرده است  و این جشنواره با محوریت خانواده طراحی شده است .

فریدون صادقی از اهداف این جشنواره را افزایش روابط خانواده، با موضوع خانواده مبنا و خانواده محور دانست و تاکید کرد : این جشنواره برای نخستین بار در راستای پاسخگویی به ضرورت باز تولید کارکردهای فراموش شده نهاد خانواده، طراحی شده است.

وی ادامه داد : این جشنواره در شرایطی برگزار می شود که خانواده به سطح پایین خوابگاه تنزل پیدا کرده است.

موسس اولین کلینیک کسب وکار با اشاره به حضور با کیفیت دراین جشنواره گفت :این جشنواره حاصل 10هزار نفر ساعت کار و تلاش بی‌وقفه از تابستان سال جاری تاکنون بوده است .

فریدون صادقی افزود :51  غرفه در زمینه کشاورزی، ساختمان، صنعت، خدمات، صنایع دستی و مشاغل خانگی با مساحت هزار متر مربع کار خود را آغاز کرده است .

شایان ذکر است  این جشنواره به مدت سه روز در ساری برپا است

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما