معاون سرمایه های اجتماعی امور زنان نهاد ریاست جمهوری گفت: هدف از برگزاری این جشنواره شناسایی ومعرفی زنان فناور و الگو ساز است.

پروین هدایتی، معاون سرمایه های اجتماعی امور زنان نهاد ریاست جمهوری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار مازنا اظهار داشت : مرکز امور زنان وخانواده در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری که امسال را سال تولید ملی ، حمایت از کار وسرمایه ملی نامگذاری کردند و باهمکاری پارک علم وفناوری استان مازندران اقدام به برگزاری نخستین جشنواره زنان فناورو خانواده های کارآفرین نمود.

هدایتی هدف از برگزاری این جشنواره را شناسایی ومعرفی زنان فناور والگوی سازی برای مشاغل خانگی سنتی و بومی دانست و افزود :این جشنواره با طرح الگوی مشاغل خانوادگی به معرفی خانواده های کارآفرین که ایده های فناورانه را تبدیل به محصول وخدمت نموده اند می پردازد.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره با مشارکت 5 استان وبه صورت منطقه ای برگزار شده است گفت : در نظر داریم در سالهای آینده این جشنواره را به صورت ملی برگزار کنیم.

معاون سرمایه های اجتماعی امور زنان نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه این جشنواره در 7 بخش جانبی برگزار می شود خاطر نشان کرد : یکی از بخش های آن کسب وکار کودکان است که هدف از آن آشنایی کودکان با مشاغل وکم کردن سن ورود این افراد به عرصه کارو تولید است

هدایتی از اهداف اصلی این جشنواره را طرح ایده های نو وخلاق برای مشاغل خانگی وخانوادگی دانست وتاکید کرد : از طریق اصلاح نگرشهای غلط در میان زنان وجامعه نسبت به حضور ونحوه حضور زنان در زمینه اقتصاد و تجارت وتقویت باور ما که زنان می توانند حتی با سرمایه های اندک کسب وکار پایدار را طراحی واجرا کنند می توان به این هدف دست یافت .

وی با بیان اینکه هرکاری برای اولین بار دارای نقاط ضعفی است افزود :هنوز برای اظهار نظر و ارزیابی نهایی جشنواره زود است ولی به صورت کلی می توان گفت جشنواره تا حدودی به اهداف تعیین شده دست یافته است اما این پایان کار نیست و آغاز این راه است.

شایان ذکر است در این جشنواره کار آفرینان برتر استانهای خراسان شمالی ، گیلان ، گلستان ، تهران ومازندران حضور داشتند.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما