مدیر کل شیلات مازندران از صادرات بیش از 28 میلیون دلاری محصولات شیلاتی از استان مازندران به خارج از کشور در ده ماهه سال جاری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، حسن حبیب نژاد طی گفتگویی با اعلام مطلب فوق افزود : تا پایان دی ماه سال جاری بیش از 7362 تن ماهی به ارزش بالغ بر 28 میلیون دلار به کشورهای آسیایی و اروپایی صادر گردید.
وی این محصولات شیلاتی را شامل، 7125 تن انواع ماهی پرورشی تازه به ارزش 27 میلیون و 966 هزار دلار، 156 کیلوگرم خاویار پرورشی به ارزش 136 هزار دلار، 221 تن ماهی منجمد کیلکا به ارزش 177 هزار دلار و 17 تن گوشت ماهی خاوریاری پرورشی به ارزش 204 هزار دلار عنوان داشت.
او با اشاره به اینکه ارزش کل محصولات شیلاتی صادراتی استان به خارج از کشور در ده ماهه امسال بالغ بر 28 میلیون دلار می باشد افزود : این محصولات از شهرستان های ساری، بابل، بهشهر و آمل به کشورهای امارات، عراق، آذربایجان و ترکمنستان، فرانسه، آلمان و سوئیس صادر گردید.
او در پایان تصریح نمود : برنامه امسال صادارت محصولات شیلاتی استان، 3780 تن بوده که با توجه به آمار ارائه شده نه تنها برنامه فوق محقق شده بلکه فراتر از آن صادرات محصولات شیلاتی داشته ایم.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما