همایش عفاف و حجاب تحت عنوان " فرشته های نجات " توسط ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر استان ، سازمان آموزش و پرورش ناحیه یک ساری و حوزه هنری استان مازندران با حضور جمع کثیری از بانوان استان ، در سالن سینما سپهر ساری برگزار شد .

نبی ا... خدابخشی رییس حوزه هنری استان مازندران در این مراسم ضمن مهم برشمردن مقوله ی حجاب و عفاف در میان بانوان ، افزود : اگر کسی تاریخ را مطالعه کند ، حجاب در قریب به اتفاق ملت ها و آیین ها در گذر زمان فراز و نشیب های زیادی طی روبرو بوده است ، اما از دوران ماقبل تاریخ که نحوه پوشش طبیعی و برگرفته از طبیعت بوده تا بعدها که تغییر روش صورت گرفته وجود داشته است ، زیرا امری فطری ، عقلی و منطقی است .
وی در ادامه افزود: مباني "حجاب و عفاف " برخاسته از حقايق دين و در افق بالاتر از عالم ماده تدوين و تبيين شده است و اجرای هنرمندانه­ی این موضوع می تواند گامی موثر و نتيجه بخش باشد و از بروز بسياري از مشكلات و نارسايي ‌هاي اجتماعي در جامعه جلوگيري خواهد کرد و در نتیجه محیطی سالم ، مهربان و مطمئن را به ارمغان می آورد . انشالله با برگزاری اینگونه همایش ها ، جوانان استان نگاه مثبتی را نسبت به عفاف و حجاب پیدا کنند .
خدابخشی در ادامه به سوره های نور و احزاب در قرآن کریم اشاره نمود که به مسئله حجاب و عفاف در ابعاد فردی و اجتماعی ، جایگاه و مصداق اجتماعی و سیاسی به صراحت و وضوح تبيين شده است . همچنین در خصوص دین مبین اسلام اینگونه بیان کرد : دین اسلام به طور مفصل در موضوعات گوناگون و به صورت دقیق مباحثی را در مورد عفاف و حجاب مطرح کرده که تمام ابعاد زندگی انسان را در بر می گیرد .
وی با بیان نمونه های از آثار نویسندگان غربی که دارای ادیان الهی اند ، بحث حجاب و عفاف زنان را ره آورد همه ادیان آسمانی بیان کرد که از استثمار کردن و سوء استفاده از زنان جامعه که ظلم و ستم تاریخی به آنان است جلوگیری می کنند .

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما